تیتر داغ
  نمایش کودکان البرزی مورد توجه کارگردان “منطقه پرواز
  پا که سهل است جانم را فدای عمه
  موفقیت دانش آموزان البرزی در لیگ علمی پایا
  برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۱۰ نقطه البرز
  استارت‌آپ‌ها حافظان صنایع دستی ایران
  سامانه ثبت اموال مسئولان فعال شد
  کتاب غواص شریف رونمایی شد
  توقیف پراید با 240 میلیون ریال جریمه در
  افشای جزئیاتی جدید از دلیل انصراف ترامپ از
  ثبت وعده افتتاح بزرگراه البرز در گینس/طنز
  تجمع حمایت از طلبه آمر به معروف در
  حکیمی: مطالبات ساکنین مشکین دشت پیگیری می شود
  برق رسانی به منطقه صنعتی داشلیجه فردیس آغاز
  هوچی گری دشمن برای انفعال پلیس در برابر
  اطلاعات غافلگیر کننده درباره بوریس جانسون
  پیوستن تعدادی از مشاورین املاک مشکین دشت به
  تاریقلی شهردار ماهدشت ماند
  توزیع یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های
  ساختار شکنیِ “گاندو” تلنگری به مسئولین بود
  تکرار یاوه‌گویی‌های عربستان درباره نقش ایران در یمن
  ماجرای یک خبر کذب درباره دخترِ «محمدعلی کشاورز»
  جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت روز “عفاف و حجاب”
  البرز به عنوان استان‌خوش‌مصرفِ برق معرفی شد!
  حضور کاروان زیرسایه خورشید در استان البرز/ قاضی
  معامله قرن؛ نشستی صرفا امریکایی!
  کاروان زیر سایه خورشید 190 برنامه در البرز
  مصلایی در البرز که هم محل قرآن و
  دادستان کرج: باید نظارت و کنترل مهدهای کودک
  «ما همه باهم هستیم» چگونه شکست خورد؟!
  انتصاب جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رئیس
تارخ انتشار: سه شنبه 16 جولای 2019 - 06:27
کد خبر : 504

آقازادهِ سریال گاندو :

ساختار شکنیِ “گاندو” تلنگری به مسئولین بود

بهامین تورانی گفت: در حال حاضر دولت کمی با انفعال مواجه است و دید آنها به گاندو این است که برخی افراد و جناح ها درصدد تخریب دولت هستند.

ساختار شکنیِ “گاندو” تلنگری به مسئولین بود

«گاندو» را می‌ توان اولین سریالی دانست که با جدیت، صراحت و حتی جسارت سراغ یک سوژه امنیتی و سیاسی روز رفته است. این سریال در قسمت اول فرار یک آقازاده از کشور را با چمدانی از دلار و سکه‌ های طلا را نشان داد و در ادامه سراغ پرونده جنجالی جیسون رضائیان روزنامه‌ نگار ایرانی-آمریکایی رفت.

معضلاتی که پیش از این صرفا در قالب مستندهای سیاسی آن ‌ها را مشاهده کرده بودیم، امروز با یک روایت داستانی به تصویر کشیده شده ‌اند.

بهامین تورانی در سریال گاندو بازیگر نقش علیرضا فرمند پسر دکتر فرمند و یک آقازاده را بازی می کند، بازیگری که پیش از این نیز در سریال هایی مانند «آخرین بازی»، «جامه‌ دران» و سریال پردیسو .. ایفای نقش کرده است.

این بازیگر در گفتگو با خبرنگار “تیتریک” گفت: گاندو سریالی بود که آرش قادری بیش از 2 سال به صورت میدانی و مکتوب روی این فیلمنامه کار کرد و تمام پروژه هایی که در این زمینه وجود داشت را مورد بررسی قرار داد تا نهایتا خروجی آن سریال گاندو باشد.

انفعال دولت در شرایط کنونی؛ علت اصلی هجمه دولت مردان به سریال گاندو بود/ مدارک و مستندات موجود؛ واقعی بودن داستان سریال را تایید می کند/ اولین سریالی که به مسئولان کشوری تلنگر زد///خبر تولیدی///گفتگو با بازیگر سریال گاندو///

بهامین تورانی درباره هجمه هایی که به این سریال در مورد واقعی نبودن داستان فیلم وارد شد، گفت: چرا آمریکا یک میلیارد و هفتصد میلیارد دلار پول داد؟ چرا وزیر امور خارجه ای آمریکا بایت تحویل جیسون رضاییان تشکر کرد؟ زمانیکه پاسخ این دو سوال را کنار یکدیگر قرار دهیم متوجه می شویم اتفاقی که در این سریال به نمایش درآمد کاملا حقیقت داشت.

وی اظهار داشت: در موضوعات دراماتیک باید برخی اتفاقات به داستان اضافه شود، در غیر اینصورت با به تصویر کشیدن واقعیت به تنهایی، یک مستند شکل می گیرد بنابراین زمانیکه فضا از مستند عبور کرده و وارد یک فضای درام می شود و درصدد تبدیل به یک فیلم یا سریال است باید به داستانِ واقعی پر و بال داده شود تا اثر جا بیفتد اما اصل ماجرای گاندو 100 درصد واقعیت بود.

این بازیگر با اشاره به اینکه تمام اتفاقات موجود در سریال بر اساس پرونده های واقعی بود و این هجمه ها نشان می دهد که به این سریال کمی بد اخلاقی صورت گرفته است، تصریح کرد: از ابتدا تا پایان سریال در کنار عوامل بودم و می دانم که گاندو با چه ظرافت و دقتی ساخته شده است.

بازیگر سریال جامه داران درباره علت هجمه دولت به این سریال گفت: در حال حاضر دولت کمی با انفعال مواجه است و دید آنها به گاندو این است که برخی افراد و جناح ها درصدد تخریب دولت هستند اما نگاه من اینگونه نیست، اگر کمی واضح تر و دقیق تر به سریال نگاه کنیم در بسیاری از موارد دولت در موضع قدرت مطرح شده است و در برخی موارد نیز چالش وجود داشت اما در نهایت نظام و کشور برای ما اهمیت دارد.

انفعال دولت در شرایط کنونی؛ علت اصلی هجمه دولت مردان به سریال گاندو بود/ مدارک و مستندات موجود؛ واقعی بودن داستان سریال را تایید می کند/ اولین سریالی که به مسئولان کشوری تلنگر زد///خبر تولیدی///گفتگو با بازیگر سریال گاندو///

وی با بیان اینکه در مورد این سریال سیاسی بازی صورت گرفته است، عنوان کرد: این سریال برای عام پخش شده و داستان افراطی در آن نبود که یک جناح زده شود و یک جناح قدرت بگیرد.

بهامین تورانی با اشاره به اینکه سریال گاندو برای من یک خاطره خوب است، گفت: یک گروه حرفه ای از بزرگان سینما و تلویزیون کنار هم جمع شدند، فضای این سریال بی ادعا بود و با اینکه روزهای سختی را برای تصویربرداری کنار هم گذراندیم اما زمانیکه رضایت مخاطبان و بازخوردهای خوب را دریافت کردیم خستگی برایمان بی معنی شد.

بازیگر فیلم “آخرین بازی” یادآور شد: شاید بتوان گفت طی 7 الی 8 سال اخیر، سریالی به اندازه گاندو با سر و صدا، بحث و نقد مواجه نبود و من احساسم این است که 80 درصد مخاطب عام این سریال را پسندیدند زیرا برای اولین بار شفافیت و صداقت را در یک سریال مشاهده می کردند و این نگاه به گونه ای نیست که بگوئیم ما اشتباه نمی کنیم، این نگاه، نگاهی است که یک فیلم را برای بیننده باورپذیر می کند و گاندو سریالی بود که کمترین نقد را از طرف مردم عام دریافت کرد.

وی با تاکید بر اینکه فصل دوم سریال گاندو ساخته می شود، اذعان داشت: تجربه نشان داده است سریال هایی که فصل های دوم، سوم، چهارم و … آنها ساخته می شود معمولا کیفیت های حاصله را نداشته است اما امیدوارم گاندو 2 با همان ریتم، ضرب آهنگ و حرفه ای ساخته شود.

انفعال دولت در شرایط کنونی؛ علت اصلی هجمه دولت مردان به سریال گاندو بود/ مدارک و مستندات موجود؛ واقعی بودن داستان سریال را تایید می کند/ اولین سریالی که به مسئولان کشوری تلنگر زد///خبر تولیدی///گفتگو با بازیگر سریال گاندو///

بازیگر سریال گاندو بیان کرد: هجمه ها و شلوغی هایی که نسبت به این فیلم شد نشان داد این سریال دیده شده و با رد خط قرمزها واقعیت ها را نشان داده است، مسئله ای که شاید کمتر سریالی در آن ورود می کند زیرا گاندو ساختار شکنی کرد و اتفاق ها و واقعیت هایی را به تصویر کشاند که ما تاکنون در سریال های این چنینی نداشتیم .

وی نقطه قوت سریال را داستان فوق العاده آن دانست و گفت: سریال نقطه آغاز، اوج و پایان بسیار خوبی داشت و ریتم سریال به گونه ای بود که مخاطب را پای تلویزیون نگه می داشت، البته نقطه ضعف سریال هم این بود که اگر یک سری از صحنه ها را واقعی تر می ساخت بیننده بیشتر با سریال همراه می شد.

تورانی در پایان اظهار داشت: گاندو سریالی متفاوت بود زیرا با سختی که عوامل برای ساخت آن تحمل کردند خروجی خیلی خوبی داشت و به یک سری از مسئولین تلنگر زده شد و مردم را به فکر وا داشت، تعریف ها و نقدهای سریال به گونه ای بود که نشان می داد اقشار مختلف به تماشای این سریال ننشسته اند. 

الهه ملاحسینی-تیتریک

انتهای پیام/