تخریب محل اجتماعات معتادان نجات یافته در ماهدشت
  طرح رایگان معاینه چشم در مشکین دشت فردیس
  شورای شهر کرج به فکر چهارمین شهردار در
  برای درمان افسردگی چه بخوریم؟
  “اشکان دژاگه” بعد از ورود به ایران سیّد
  واکنش تند عراقی ها به حرف های ضد
  ۱۶ نقطه حادثه خیز در محور کرچ –
  آیا اموات شبهای جمعه به خانه خود باز
  خبرنگاران باید بازگو کننده حقیقت امورباشند نه واقعیت
  موشک باران اسراییل توسط گردان عزالدین قسام
  اعمال شب و روز «دحوالارض»
  بیت مشهوری که مصرع دومش را امام علی(ع)
  تبریک متفاوت “شیلا خداداد” به مناسبت روز خبرنگار
  تقلید مهاجم پرسپولیس از رونالدو/ تصویر
  هاشم نژاد: بریز و بپاش نکنند/ کولیوند: معیشت
  پیش‌بینی دمای ۴۲ درجه در البرز
  آغاز طرح تبدیل زمین های بلااستفاده مشکین دشت
  خبرنگاری؛ حرفه ای پر مخاطره / خبرنگاران؛ ایستاده
  خبرنگاران می‌توانند عامل سازش یا تنش در یک
  رتبه ۳ کنکور زبان های خارجی:داوطلبان پول و
  کمبود بنزین در سطح استان البرز تکذیب شد
  روح انسان پس از مرگ کجا می رود؟
  به هیچ وجه “کره “را در یخچال نگه
  در تجمع اعتراض آمیزکرج و برخی شهرها چه
  ماجرایی که باعث سجده شکر رهبر انقلاب شد
  خبر اعتصاب و تعطیلی واحدهای صنفی در کرج
  جدول برنامه قطع برق استان البرز در ۹
  خواص فوق العاده “بادرنجبویه”
  اسامی نفرات برتر کنکور سراسری اعلام شد
  کلمه فارسی که نمی شود آن را به
تارخ انتشار: جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸
کد خبر : 28439

خبرنگاران می‌توانند عامل سازش یا تنش در یک جامعه باشند/آقای رئیس‌جمهور شما دانسته یا ندانسته موجب نارضایتی مردم شده‌اید

امام‌جمعه کرج گفت: آقای رئیس‌جمهور شما دانسته یا ندانسته موجب نارضایتی مردم شده‌اید، بهتر است به ترمیم تیم اقتصادی خود در دولت بپردازید .

خبرنگاران می‌توانند عامل سازش یا تنش در یک جامعه باشند/آقای رئیس‌جمهور شما دانسته یا ندانسته موجب نارضایتی مردم شده‌اید

آیت‌الله محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج، با اشاره به سالروز گرامیداشت شهید صارمی و مناسبت روز خبرنگار گفت: قدم برداشتن اصحاب رسانه در راستای آگاهی بخشی اقشار عمومی، به اقتدار و پیشرفت هر چه بیشتر نظام کمک می کند.

وی افزود: رسانه‌های موظف هستند اعتماد مخاطبان خود را جلب کنند از همین رو می‌توان گفت، راه سختی را می پیمایند و همچنین این قشر باید با انعکاس واقعیت‌های جامعه، دوری از حاشیه‌ها و زیاده‌گویی، به جذب افکار عمومی دست پیدا کنند.

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه خبرنگاران می‌توانند عامل سازش یا تنش در یک جامعه باشند، تصریح کرد: مأموریت ارتقاء سطح فرهنگ و تلاش مردم در یک جامعه, بر عهده اصحاب رسانه است و این قشر می توانند با انتقادات سازنده، شکوفایی بخشهای مختلف کشور و رفع بسیاری از معضلات کشور را موجب شوند.

حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود به حواشی روزهای اخیر به دست عده‌ای آشوب‌طلب در کرج اشاره کرد و گفت: گروهی با عبور از خط قرمزها دست به اعتراض و توهین نسبت به خانواده‌های متدین می‌کنند که نقش رسانه در راستای معرفی این افراد بسیار حائز اهمیت می‌تواند باشد.

وی بابیان اینکه رسانه‌ها موظف هستند با رعایت هنجارها به حقیقت دست پیداکرده و به مردم منتقل کنند، اظهار کرد: رسانه‌های واقعی گروهی هستند که با اقشار مردمی در ارتباط و ضمن رعایت امانت‌داری، مطالبه گر حقوق آحاد مردم از مسئولین باشند.

به نقل از “فارس” ، امام‌جمعه کرج افزود: دشمن تلاش دارد تا چهره اسلام و مسلمانان را زشت نشان دهد و اصحاب رسانه در این حوزه نیز باید تلاش کنند با معرفی چهره واقعی اسلام سنگری قوی در جنگ نرم با دشمنان و معاندان بسازند.

حسینی همدانی ادامه داد: معاندان و بدخواهان انقلاب در شبکه‌های مجازی به القای پیام‌های ناامیدکننده می‌پردازند و حتی عده‌ای پیش از آغاز تحریم‌ها سعی داشتند، شرایط اقتصادی کشور را بدتر از شرایط فعلی نشان دهند و ما باید برای مقابله با این گروه‌ها آگاه و آماده‌باشیم.

وی بابیان اینکه عده‌ای نیز در کشور به تنش‌ها دامن می‌زنند گفت: برای مثال زمانی که ترامپ باهدف ایجاد اختلاف در ایران اعلام می‌کند که آماده مذاکره با مردم است، این گروه اصرار به موافقت با رئیس‌جمهور آمریکا دارند و این در حالی است که همه می‌دانند، توسل به آمریکا به ضعف و ناتوانی ایران دامن می‌زند.

خطیب نماز جمعه کرج تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز در همین این رابطه فرموده‌اند، هزینه تسلیم شدن در مقابل زورگویی‌های آمریکا، بیشتر از هزینه مقابله کردن و ایستادگی است.

حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه آشوبگران سعی دارند از شهرهای کوچک تظاهرات را آغاز کنند تا به یک تجمیع بزرگ دست پیدا نمایند گفت: بسیاری از تصاویر موجود در فضای مجازی، مربوط به این روزها نیست و مردم باید با آگاهی رفتار کنند تا قربانی نقشه دشمنان نشوند، همچنین هم باید بدانیم، آشوب زمانی اتفاق می‌افتد که دو قطب امنیت و اقتصاد جامعه تحت تأثیر قرار می‌گیرد و دشمن می‌تواند از این دو قطب به بخشهای داخلی ما نفوذ کند.

وی ادامه داد: گروهی سعی دارند با بزرگنمایی مشکلات اقتصادی موجود، بی‌اعتمادی را در جامعه شایع کنند و در این رابطه مسئولان باید با جدیت بیشتری به فضاهای اقتصادی ورود کنند..

امام‌جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود به منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام اشاره کرد و گفت: اقدامات در این بخش در زمان تحریم‌ها انجام شد و این موضوع نشان می‌دهد که پیشرفت اقتصادی ما در تحریم‌ها نیز میسر می‌شود و تنها نیازمند برنامه‌ریزی و پشتکار در انجام هستیم.

حسینی همدانی بیان اینکه نباید مسئولان متخلف را ببخشیم، تأکید کرد: چرا آقای رئیس‌جمهور کم‌کاری وزیران متخلف را نمی‌بینند؟ رئیس‌جمهور پیش از اینکه مجلس وارد کار شود باید با وزیران متخلف برخورد کند.

وی خطاب به روحانی گفت: آقای رئیس‌جمهور شما دانسته یا ندانسته موجب نارضایتی مردم شده‌اید، بهتر است به ترمیم تیم اقتصادی خود در دولت بپردازید تا شاید کمی فشار از روی اقشار مختلف جامعه کاسته شود.

خطیب جمعه کرج افزود: مردم انتظار دارند، اگر وزیر و مسئولی نتوانست به وظایف خود عمل کند، بی‌معطلی حذف‌شده و فرد شایسته و کارآمدی جایگزین وی شود.

حسینی همدانی یادآور شد: حکم کسانی که کشور را به وابستگی کشاندند چیست؟ احکام مفسدان سیاسی باید اجرا شود، طرح سؤال مجلس از وزرا کارساز نیست، مجلس باید کار را به‌درستی انجام دهد.

وی اضافه کرد: تاز مانی که دستگاه‌های مقتدری مانند مجلس وجود دارد چرا باید انتظار داشته باشیم که مقام معظم رهبری به‌صورت مستقیم دستور دهند و در امورات دخالت کنند، حذف افراد ناکارآمد جزو وظایف مجلس است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات