مشروب دست‌ساز چگونه می‌کشد و کور می‌کند؟
  تابلو روز شمار نابودی اسرائیل در تهران
  مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز معرفی
  ۲۳ بهایی مسلمان شده کشور با امام جمعه
  خواص باوزنکردنی بادام هندی!
  حکم ۷ ماه حبس قطعی “حسن عباسی” ابلاغ
  کی‌روش: اگر یک نفر در تیم باعث آزار
  سریال های پاییزی امسال تلویزیون را بشناسید
  دشمن برای مشاهده شکست تحریم‌ها در خیابان‌های ایران
  واکنش ها به ماجرای فرار قالیباف از ایران
  پسر ۱۲ ساله کوچکترین فرد مسموم با الکل
  نخستین گردهمایی اصحاب رسانه ماهدشت و محمدشهر برگزار
  جابجایی محل دپوی زباله درماهدشت نیازمند بودجه دولتی
  ارتباط با رسانه از ضروریات زندگی اجتماعی است/
  اعتراض خانم بازیگر به گرانی، با گوشی چند
  اینترنت ۵G خانگی بالاخره رونمایی شد
  فواید شگفت انگیز قرار دادن پیاز کف پا
  این توئیت را جدی بگیرید!
  توفان پرسپولیس در قطر/ السد محو قدرت شاگردان
  تغییر کاربری بیمارستان امام خمینی(ره) کرج ممکن نیست
  شکوه حضور ۱۵ هزار البرزی دراجتماع باشکوه بسیجیان
  مرکز نیکوکاری بسیج جوادالائمه (ع) در محمدشهر کرج
  با قوی ترین میوه های چربی سوز آشنا
  کمپین ۱۰۰ میلیون دیناری عراقی ها برای حمایت
  خبر جدید اورژانس در مورد حمله تروریستی اهواز
  کنایه سنگین علی کریمی به رئیس فدراسیون فوتبال
  آخرین جزئیات مسمومان مشروبات الکلی در البرز
  کمبود و گرانی اقلام ضروری در فروشگاه های
  گروهک الاحوازی،جیره خوار سعودیها وصهیونیستها
  نمایشگاه “مهرماندگار” در محمدشهر کرج برپاشد+تصاویر
تارخ انتشار: پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
کد خبر : 28180

۵۰ نفر از مدیران شهرداری کرج مدرک تحصیلی دیپلم و زیردیپلم دارند!

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: نزدیک به ۵۰ نفر از مدیران ارشد شهرداری کرج با مدرک تحصیلی دیپلم و زیردیپلم در جایگاه‌های حساس و تخصصی کار می‌کنند.

۵۰ نفر از مدیران شهرداری کرج مدرک تحصیلی دیپلم و زیردیپلم دارند!

حسین محمدی در جلسه شورای شهر که در صحن علنی شورا برگزار شد، اظهار داشت: شهرداری‌ها موظف هستند کارگروه ستاد پیشگیری از حوادث غیرمترقبه را تشکیل دهند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۵ تذکر و مصوبه از اول شورا به شهرداری داده‌ام  که تا کنون هیچ توجهی به این تذکرات نشده  و گزارشی به شورا ارائه نشده است، افزود: شهر ما آبستن حوادث طبیعی و غیر طبیعی است که ما باید این مخاطرات را بررسی کنیم و برای هرکدام از آنها برنامه‌ریزی انجام دهیم، تاکنون از اول دوره شورای پنجم تا کنون چندین حادثه اتفاق افتاده که برنامه‌ریزی‌هایی برای آن انجام نشده است.

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج با بیان اینکه نزدیک به ۵۰ نفر از مدیران ارشد شهرداری کرج مدرک تحصیلی دیپلم و زیردیپلم دارند و در حوزه‌های تخصصی کار می‌کنند، گفت: واقعا باید دید در این شهر نیروهای متخصص با مدارک بالای تحصیلی و شرایط مناسب برای جایگاه‌های تخصصی شهرداری وجود ندارد که در شهرداری کرج چنین افرادی با سفارش در حوزه‌های حساس و خاص کار می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر قرار است شهرداری خودمختار عمل کند پس برای چه شورا جلسات متداوم برگزار می‌کند و وقت خود را هدر می‌دهد، بیان کرد: در حادثه اخیر آتش سوزی بازارچه گلشهر شهرداری باید تخصصی عمل کند و توضیح دهد که چگونه ۸۰۰ غرفه به این شکل از بین رفت و علت بی‌تدبیری این بازارچه و بنای آن را جویا شوند و گزارشی را به شورا ارائه دهند.

رسولی عضو دیگر شورای شهر کرج در این جلسه با اشاره به آتش سوزی بازارچه گلشهر و اظهار همدردی با کسبه این بازارچه عنوان کرد: بررسی میزان بدهی و طلب شهرداری کرج چندین بار در صحن علنی شورا تذکر داده شده است که شهرداری کرج تا کنون پاسخی به شورا ارائه نداده است.

وحیدی دیگر عضو شورای شهر کرج با اشاره به بودجه پیش بینی شده در سال جاری عنوان کرد: بدهی‌های ما معادل ۵۰۰ میلیارد تومان است که شهرداری باید توضیح دهد بدهی‌های خود را به پیمانکاران چگونه باید پرداخت کند.ساماندهی نیروی انسانی که چند بار هم در صحن علنی شورا مطرح شد باید مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه سرپرست شهرداری کرج در پاسخ به سوالات اعضای شورا بیان کرد: درباره حادثه بازارچه گلشهر کرج باید گفت از اول این بازارچه به این شکل نبوده است و قرار بود ۲۷۰ غرفه در این بازارچه برقرار شود که به مرور زمان تبدیل به ۸۰۰ غرفه  شد و این کار از پایه جزو وظایف شهرداری نبوده است و از پایه و اساس این کار غلط بوده است، ما تمام سعی خود را برای ساماندهی چنین بازارهایی می‌کنیم و پیگیر این حادثه در این بازارچه هستیم.

احمدی نژاد با اشاره به لیست املاک شهرداری که تهیه شده است و به زودی به دست اعضای شورا می‌رسد، بیان کرد: بدهی‌های شهرداری کرج چیزی حدود ۵۵۰ میلیارد تومان تسهیلات گرفته شده از بانک شهر است که سودهای زیادی را متحمل می‌شود و ما برای حل این مشکل در هفته آینده جلسه‌ای را با بانک شهر در تهران گذاشته‌ایم تا بتوانیم از سودهای سرسام آور این وام جلوگیری کنیم و لیست میزان بدهکاری شهرداری کرج امروز به دست اعضای شورای شهر می‌رسد.

سرپرست شهرداری کرج تصریح کرد: درآمد نقدی شهرداری کرج نسبت به مشابه سال گذشته  ۱۷۶ درصد بوده است.

 در این جلسه لایحه‌ای با عنوان پروژه احداث ساختمان قضایی نیروهای مسلح استان البرز توسط شهرداری کرج که  به صورت ۵۰ درصد نقد و ۵۰ درصد غیر نقد و کسر از پروژه احداث دریاچه مصنوعی رودخانه کرج است مورد بررسی قرار گرفت که این لایحه با مخالفت اعضا مواجه شد و به کمیسیون مورد نظر ارجاع شد.

طرح دوفوریت تبدیل سالن‌های پذیرایی باشگاه میلاد به گالری هنری برای فعالیت در حوزه فرهنگ و برگزاری نمایشگاه هنری با امضاء  ۱۰ نفر از اعضا هم در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

به نقل از تسنیم،زارع عضو شورای شهر کرج با اشاره به دو فوریت این لایحه گفت: چون در سال گذشته ۱۱ نفر از اعضای شورای شهر این موضوع را مطرح کردند و شهرداری کرج در ارتباط با نحوه بهره‌برداری آن اتخاذ تصمیم می‌خواهد انجام دهد اعلام دو فوریت آن الزامی است.

 وی افزود: باشگاه میلاد دارای ۲ سالن پذیرایی است که تا کنون نتوانستیم با کیفیت از آن‌ها استفاده کنیم و در حال حاضر شهر ما در حوزه فرهنگ و هنر فاقد هرگونه سالن دارای آثاری از هنرمندان شهر کرج است که به نظر من این ۲ سالن با هزینه کمکی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 دو فوریت این لایحه با اکثریت آرا تصویب شد.

 در این جلسه محمد نبیونی درباره انتخاب شهردار کرج بیان کرد: نامه اول وزارت کشور عدم احراز صلاحیت شهردار منتخب را اعلام کرده بود و درخواست اعضای شورا مبنی بر صراحت بیشتر و استناد مفاد قانونی را مجددا به وزارت کشور ارسال کردیم.

وی گفت: هنوز پاسخی از وزارت کشور نیامده و منتظر این پاسخ هستیم، امیدواریم این پاسخ مثبت باشد.

زارع  با انتقاد به سر بسته بودن عملکرد رییس شورا درباره استعلام شهردار منتخب گفت: با توجه به پاسخ وزارت کشور که در زمانی بیش از زمان قانونی بوده است، من به عنوان عضو شورا حق دارم اظهارات وزارت کشور را نپذیرم.

وی با اشاره به اینکه برای  تعیین تکلیف شهردار منتخب تصمیمات به صورت شفاف  باید ارائه شود، افزود: شورا می تواند با توجه به تاخیر وزارت کشور در پاسخ استعلام شهردار منتخب، خود در این‌باره تصمیم‌گیری کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات