مشروب دست‌ساز چگونه می‌کشد و کور می‌کند؟
  تابلو روز شمار نابودی اسرائیل در تهران
  مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز معرفی
  ۲۳ بهایی مسلمان شده کشور با امام جمعه
  خواص باوزنکردنی بادام هندی!
  حکم ۷ ماه حبس قطعی “حسن عباسی” ابلاغ
  کی‌روش: اگر یک نفر در تیم باعث آزار
  سریال های پاییزی امسال تلویزیون را بشناسید
  دشمن برای مشاهده شکست تحریم‌ها در خیابان‌های ایران
  واکنش ها به ماجرای فرار قالیباف از ایران
  پسر ۱۲ ساله کوچکترین فرد مسموم با الکل
  نخستین گردهمایی اصحاب رسانه ماهدشت و محمدشهر برگزار
  جابجایی محل دپوی زباله درماهدشت نیازمند بودجه دولتی
  ارتباط با رسانه از ضروریات زندگی اجتماعی است/
  اعتراض خانم بازیگر به گرانی، با گوشی چند
  اینترنت ۵G خانگی بالاخره رونمایی شد
  فواید شگفت انگیز قرار دادن پیاز کف پا
  این توئیت را جدی بگیرید!
  توفان پرسپولیس در قطر/ السد محو قدرت شاگردان
  تغییر کاربری بیمارستان امام خمینی(ره) کرج ممکن نیست
  شکوه حضور ۱۵ هزار البرزی دراجتماع باشکوه بسیجیان
  مرکز نیکوکاری بسیج جوادالائمه (ع) در محمدشهر کرج
  با قوی ترین میوه های چربی سوز آشنا
  کمپین ۱۰۰ میلیون دیناری عراقی ها برای حمایت
  خبر جدید اورژانس در مورد حمله تروریستی اهواز
  کنایه سنگین علی کریمی به رئیس فدراسیون فوتبال
  آخرین جزئیات مسمومان مشروبات الکلی در البرز
  کمبود و گرانی اقلام ضروری در فروشگاه های
  گروهک الاحوازی،جیره خوار سعودیها وصهیونیستها
  نمایشگاه “مهرماندگار” در محمدشهر کرج برپاشد+تصاویر
تارخ انتشار: دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
کد خبر : 26431

سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟

روز گذشته سعید مرتضوی در مازندران دستگیر و به تهران منتقل و در اوین زندانی شد. شنیده‌ها حاکی است هم‌بندی‌های او مهدی هاشمی، اسفندیار رحیم مشایی، بقایی و چندین و چند شخصیت مشهور هستند.

سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
 صبح دیروز حجت الاسلام و المسلمین تقوی فرد رئیس کل دادگستری استان مازندران با اعلام خبر دستگیری سعید مرتضوی در یکی از مناطق مازندران گفت: این فرد به دلیل اجرای حکم محکومیت قطعی به دوسال حبس تعزیری دستگیر شد.
وی افزود: محکوم خانه‌ای به اتفاق یکی از بستگان درمنطقه سرخرود مازندران اجاره کرده بود که با نیابت از مرجع اجرای احکام تهران وی دستگیر و تحت الحفظ ساعاتی پیش به مرجع قضایی در تهران اعزام شد.
روز گذشته یکی از خبرگزاری‌ها نیز با انتشار خبر مشابهی یادآوری کرده که آقای مرتضوی٬ پیشتر در گفت‌وگو با این خبرگزاری٬ از درخواست اعمال ماده ۴۷۷ و ارائه به قوه قضائیه خبر داده بود.
بر اساس این ماده، در صورتی که رئیس قوه قضائیه رأی قطعی صادره از هر یک از مراجع قضایی را خلاف «شرع بین» تشخیص دهد، با تجویز اعاده دادرسی، پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال می‌کند «تا در شعبی خاص که توسط رئیس قوه قضائیه برای این امر تخصیص می‌یابد رسیدگی و رأی قطعی صادر کند».
خبر بازداشت مرتضوی پس از آن منتشر می‌شود که ۲۲ فروردین‌ماه٬ غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ سخنگوی قوه قضائیه به طور تلویحی از ناپدیدشدن سعید مرتضوی خبر داد.در آن زمان حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سؤالی مبنی بر علت بازداشت نشدن مرتضوی با وجود صدور حکم جلب وی٬ گفته بود: «هنوز متأسفانه گیرش نیاورده‌اند، حالا نمی‌دانم چطور است».
سعید مرتضوی که در دو پرونده «کهریزک» و «تأمین اجتماعی» دارای اتهامات متعدد است؛ در پرونده قتل سه نفر از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های سال ۸۸ به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری٬ به معاونت در قتل متهم شده است.
پس از آنکه دادگاه بدوی او را به اتهام معاونت در قتل محسن روح‌الامینی در بازداشت کهریزک متهم شناخت و به پنج سال حبس محکوم کرد، شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر به دلیل «اظهار ندامت»، حکم حبس او را به دو سال تقلیل داد.
دستگیری مرتضوی به سرعت ترند شبکه‌های اجتماعی شد. حلما نعمتی در صفحه شخصی‌اش خطاب به تهمت‌زنندگان به نظام نوشت: #سعیدمرتضوی هم راهی زندان شد تا روسیاهی بمونه به اونایی که میگفتن مرتضوی خط قرمز نظامه!
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
حامد پهلوانی از فعالین سابق دانشجویی هم با پیگیری دو پرونده مهم دیگر گفت: خب اینم از #سعید_مرتضوى حالا سوال اینجاست پرونده #مهدى_جهانگیرى و #حسین_فریدون در چه مرحله اى قرار گرفته؟ احیاناً از طرف دولت که فشار وارد نمیشه؟
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
کاربر دیگری با ذکر جمله عجیب وکیل سعید مرتضوی نوشت: وکیل #سعید_مرتضوی گفته موکلم مظلوم است یه مظلوم به مظلومان زیر اضافه شد.. کرباسچی مهدی هاشمی رحیمی بقایی مشایی تاجزاده وووو!
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
محسن اقبال‌دوست هم از دیگر فعالین سابق دانشجویی در هشدار به ژن خوب‌ها گفت: در جمهوری اسلامی یک #دادستان به زندان رفت! درس عبرتی باشد برای سایرین، خصوصاً #ژن_خوب ها!
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
فرید با بازشماری محکومین بند ۲۴۱ زندان اوین در قالبی طنز گفت: ساکنان بند ۲۴۱ زندان #اوین: #سعید_مرتضوی #مهدی_هاشمی #بابک_زنجانی #محمدرضا_رحیمی #اسفندیار_مشایی #حمید_بقایی #همه_باهمند پ. ن: اندک اندک جمع مستان میرسند …
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
کاربر دیگری با ذکر تناقض مخالفین قوه‌قضائیه در میان حامیان دولت فعلی و سابق نوشت: +امروز #سعید_مرتضوی به زندان رفت! -وااای! چه #قوه_قضاییه قاطع و عادلی! +راستی چند تا جاسوس #محیط_زیست هم دستگیر کردند! -ای #قوه_قضاییه نخبه کش ظالم! باید نظام را چنج کنیم! همین قدر متناقض.. همین قدر لوچ.. همین قدر نفهم..
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
نازنین کمالی از دانشجویان علوم سیاسی هم از برخورد عدالت‌طلبانه نظام تقدیر کرد و گفت: اینکه تصمیم گرفته شده با امثالی مثل #سعید_مرتضوی که زمانی خودش دادستان تهران بوده و شاید با خیلی از قاضی‌ها و ضابطین قضایی ارتباط دوستی داشته باشه، برخورد بشه یک پیام داره و آنهم واکنش نشان دادن نفوذی‌ها و مسئولان خائن که درحال ایجاد انفعال درجامعه هستند.
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
کاربر دیگری هم با یادکردی از پاسخ مرتضوی در سال‌های گذشته درخصوص پیشرفت سریع وی گفت: -ازش پرسیده بودن چطور انقدر زود پیشرفت کردی؟! +میخندید. راست میگن، هرچقد سریع تری بری بالا، محکم‌تر زمین میخوری؛)
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
سیدحمید علیزاده هم با یادآوری فتنه ۸۸ و دستگیری مرتضوی گفت: #مرتضوی بازداشت شد حالا وقتشه ب. حساب اونایی رسیدگی بشه ک. ۸ ماه کشورو ب. آشوب کشوندن، میلیارد‌ها تومن ب. کشور آسیب و خسارت زدن… و گرا دادن تا تحریم شیم نه میبخشیم، نه فراموش میکنیم.
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
زاکانی از نمایندگان سابق تهران در مجلس هم با یادآوری طرح مجلس ششمی‌ها درخصوص مسکوت گذاردن تحقیق و تفحص از قوه قضائیه گفت: #مرتضوی امروز دستگیر شد و اصلاح‌طلبان طلبکار اصل این ماجرا از نظام شده‌اند! جالبه بدانید همین اصلاح‌طلبان طی یک حرکت جمعی در مجلس هفتم، آبستراکسیون کردند که گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد قوه قضاییه خوانده نشود؛ گزارشی که محورش تخلفات مرتضوی بود!
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
کبری آسوپار هم درخصوص عملکرد درست قوه قضائیه بر سر مساله همکار سابقشان گفت: دستگاه قضایی می‌توانست همکار سابقش، #مرتضوی را فراری دهد؛ اما نمی‌خواست و دلیلی هم نداشت آبروی قوه را حراج او کند. دوستان دولتیِ #کاوه_مدنی، اما حاضر شدند بدنامی فراری دادنش را به جان بخرند؛ شاید، چون دستگیری مدنی و اعترافات احتمالی‌اش بیشتر دست و پا گیر آبرویشان می‌شد!
سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات