۳ گناه نابخشودنی در اسلام
  دانه های این میوه بهترین آسپرین است!
  دامن رنگارنگ خانم بازیگر در جشنواره فیلم فجر
  بند عجیب در قرارداد ستاره پرسپولیس
  فیلم‌های پرحاشیه جشنواره جهانی فجر
  چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه
  لزوم تشکیل کارگروه دانش پژوهان رسانه ای در
  «شرایط خاص» بهتاشِ پایتخت/عکس
  هندوانه نبریده را داخل یخچال نگذارید!
  قاتلی که قبل از اعدام در زندان کرج
  هرگز برنج پخته مانده را مصرف نکنید!
  صالحی: شرمنده رییس فرهنگ و ارشاد مشهد و
  سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
  آئین تکریم و معارفه فرماندهان حوزه بسیج ماهدشت
  مرگ انسان با خوردن همزمان ماهی و ماست!
  پوشش متفاوت بازیگر زن فرانسوی مشهور در تهران
  با شگفت‌ انگیزترین اتاق خواب دنیا آشنا شوید
  سپاه ؛ دستاورد ارزشمندانقلاب اسلامی
  انفجار و تیراندازی در نزدیکی کاخ سلطنتی در
  مقام و منزلت حضرت عباس (ع) نزد ائمه
  اراده و پشتکار عامل اصلی موفقیتم بود/ برخی
  «چارلی چاپلین» بدون گریم!
  چگونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟
  ایمن‌ترین خودروی انگلستان بدون تلفات جاده‌ای!
  ۱۰ دلیل برای اینکه نوشابه نخوریم
  چرا تلگرام فیلتر می‌شود؟/ فاجعه‌ای به نام «گرام»!
  اگر هدف خدا باشد اختلاف نظرها از بین
  کیک ۱۲۰ سالگی سینمای ایران/ تصویر
  مجلل ترین فرودگاه جهان کجاست ؟
  مصرف لیمو ترش با چای اکیداً ممنوع!
تارخ انتشار: یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
کد خبر : 26305

حمله به سوریه؛ سناریویی برای فرار از شکست

حمله روز شنبه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه با هدف جلوگیری از شکست کامل “جیش الاسلام” وابسته به عربستان سعودی صورت گرفت.

حمله به سوریه؛ سناریویی برای فرار از شکست

طنین شهر” : سوالی که طی دیروز و امروز در ذهن افراد بسیاری شکل گرفته این است که،  آمریکا با سناریوی حمله ی شیمیایی به سوریه چه اهدافی را دنبال می کند؟

استفاده ی تروریستها ازموادشیمیایی در حمله به غوطه ی شرقی،برنامه ای ازپیش تعیین شده بودکه دولت سوریه پیشتر درباره ی آن هشدار داده بود.

آمریکاییهای جنایتکار باهمراهی انگلستان ،صهیونیستها و سعودیهای پلید تسلیحات شیمیایی را از لیبی به تروریستهای سوریه می رساندند. حدودپنج سال پیش بودکه درحمله ی مشکوک شیمیایی درغوطه ی شرقی دمشق،باراک اوباما رییس جمهور وقت آمریکا که پیشترگفته بود حمله ی شیمیایی خط قرمزماست، تهدیدکرد آماده ی لشکرکشی به سوریه است!

بولتون جنگ طلب وجلاد که به تازگی بعنوان مشاورامنیت ملی دولت ترامپ انتخاب شده، نیز ادعا دارد آمریکا نباید طرح خروج از عراق درسال ۲۰۱۱ میلادی را در مورد سوریه ی پس از نابودی داعش تکرار کند وباید متعهدانه(!!!) برای کمک به آینده ی سوریه در آن بماند!.

با  این حال  اکنون نیز شواهد حمله ی شیمیایی در سوریه بیش ازآنکه علیه بشاراسد باشد، علیه دولت آمریکاست.ازاین رو  جامعه جهانی می گوید اگر قرار است تحقیقی صورت بگیرد،باید ابتدا در مورد نقش آمریکا درحمله ی شیمیایی اخیردر غوطه ی شرقی متمرکزشود.

حملات ددمنشانه ی سحرگاه دیروز (شنبه ۲۵ فروردین)  به سوریه که ازسوی آمریکا،انگلیس وفرانسه انجام شد،به نوعی انتقام جویی بود ونه دست یابی به اهداف راهبردی، که  در پایان به جز از سوی چند دولت خودکامه ،نه توجیه این سه کشور  برای انجام عملیات نظامی علیه سوریه پذیرفته شد ونه جهان این اقدام را قرین موفقیت دانست.

حمله به سوریه در حالی صورت گرفت که قراربود کمیته حقیقت یاب، ادعای آمریکا مبنی براستفاده ی ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را بررسی کند و دمشق نیز زمینه ی بررسی و کنکاش را فراهم کرده بود.

آمریکا نگران از اینکه گزارش این کمیته برخلاف خواسته وادعای آنها باشد، حمله ی ناجوانمردانه ی خود را قبل از آن آغاز و باردیگر دروغگویی، رذالت و خوی ددمنشانه ی خود را به جهانیان نشان داد.

به طور حتم این تجاوز وضعیت را علیه آمریکا پیچیده تر  کردو اتفاقات آتی در منطقه قطعا به نفع آنها نخواهد بود‌.. قطع به یقین جبهه ی مقاومت با این رفتارهای جنون آمیز تضعیف نخواهدشد بلکه این جبهه تقویت و امکان مقابله با اقدامات مداخله جویانه آمریکا بیشتر می شود و از این پس  آمریکایی ها باید منتظر عواقب اقداماتشان در منطقه باشند.

در پایان باید تاکید کرد در آغاز این سناریو گروهک تروریستی “جیش الاسلام” که وابستگی آن  به دولت سفاک و وهابی عربستان اثبات شده و مورد حمایت آمریکاست،باهدف فرار از شکست اقدام به حمله ی شیمیایی در دوما نموده ،چراکه این گروهک در وضعیت فروپاشی قرار داشت وبا جعل اخبار مربوط به حملات شیمیایی ومتهم کردن دولت سوریه به این اقدام،تلاش داشت مانع پیشروی نیروهای ارتش سوریه شود،  این در حالی  است که ارتش سوریه دست برتر را در این منطقه داشت وهیچ نیازی به استفاده از سلاحهای شیمیایی نداشت ونهایتا موفق شد با قاطعیت کامل غوطه ی شرقی را از لوث وجود تروریستها پاک کند ، در نتیجه،می توان گفت:حمله ی نظامی سحرگاه شنبه ی آمریکا،انگلیس وفرانسه در راستای جبران شکست گروهک تروریستی جیش الاسلام و انتقام جویی از دولت سوریه وجبهه ی مقاومت صورت گرفت.

 

محمدعلی غلامی

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات