کنگره ۵۲۵۰ شهید والامقام و نمایشگاه دستاوردهای انقلاب
  پیروزی ایران در جنگ تحمیلی رزق الهی بود/
  فوت ۴ مسموم شده با مشروبات الکلی در
  اجلاسیه تخصصی بانوان‌استان‌البرز برگزار شد+ تصاویر
  پیروزی مقتدرانه تیم والیبال ایران مقابل بلغارها
  تفاوت بنزین معمولی و سوپر چیست؟
  فراموش کردن چه زمانی نشانه آلزایمر است؟
  “به وقت شام” در شبکه نمایش خانگی منتشر
  تنها راه نجات سیف از دستگیری و محاکمه
  آمریکا،اسرائیل و عربستان؛متهمان ردیف اول حوادث بصره
  مردم محمدشهرکرج به استقبال امام جمعه شهر خود
  نام حسین (ع) در شبکه های مجازی ترند
  پیش بینی سنجش ۳۸ هزار و ۵۷۰ دانش
  “کربلا “سیاه پوش شد
  دل پردرد وگلایه های«شهاب حسینی» در اینستاگرام
  ازدواج لاکچری دو شتر با هدیه های ۱۳
  ادعای عجیب بلژیکی ها درباره لژیونر ایرانی
  روزنامه جوان: مدعی‌العموم کجاست با این سریال مساله
  امام جمعه محمدشهر کرج تکریم شد
  پسر “امین حیایی” کنار مادرش
  آقازاده جنجالی بالاخره به اوین رفت !
  کاربرد شگفت آور پوست تخم مرغ!
  کودک مورد علاقه ناصرالدین شاه که بود؟
  اجلاسیه بزرگداشت شهدای محمدشهر کرج به روایت تصویر
  تهاجم امروز دشمن در عرصه رسانه و اقتصاد
  کشف ۴ انبار احتکار توسط بسیجیان محمدشهر و
  اظهار نظر ضرغامی در مورد گرانی پوشک!
  ادعای ارسال موشک از ایران به عراق کذب،
  تیم اُکسین البرز شانس اول صعود به لیگ
  ۶۰ گروه جهادی بسیج به مناطق ۱۰ گانه
تارخ انتشار: یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
کد خبر : 26305

حمله به سوریه؛ سناریویی برای فرار از شکست

حمله روز شنبه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه با هدف جلوگیری از شکست کامل “جیش الاسلام” وابسته به عربستان سعودی صورت گرفت.

حمله به سوریه؛ سناریویی برای فرار از شکست

طنین شهر” : سوالی که طی دیروز و امروز در ذهن افراد بسیاری شکل گرفته این است که،  آمریکا با سناریوی حمله ی شیمیایی به سوریه چه اهدافی را دنبال می کند؟

استفاده ی تروریستها ازموادشیمیایی در حمله به غوطه ی شرقی،برنامه ای ازپیش تعیین شده بودکه دولت سوریه پیشتر درباره ی آن هشدار داده بود.

آمریکاییهای جنایتکار باهمراهی انگلستان ،صهیونیستها و سعودیهای پلید تسلیحات شیمیایی را از لیبی به تروریستهای سوریه می رساندند. حدودپنج سال پیش بودکه درحمله ی مشکوک شیمیایی درغوطه ی شرقی دمشق،باراک اوباما رییس جمهور وقت آمریکا که پیشترگفته بود حمله ی شیمیایی خط قرمزماست، تهدیدکرد آماده ی لشکرکشی به سوریه است!

بولتون جنگ طلب وجلاد که به تازگی بعنوان مشاورامنیت ملی دولت ترامپ انتخاب شده، نیز ادعا دارد آمریکا نباید طرح خروج از عراق درسال ۲۰۱۱ میلادی را در مورد سوریه ی پس از نابودی داعش تکرار کند وباید متعهدانه(!!!) برای کمک به آینده ی سوریه در آن بماند!.

با  این حال  اکنون نیز شواهد حمله ی شیمیایی در سوریه بیش ازآنکه علیه بشاراسد باشد، علیه دولت آمریکاست.ازاین رو  جامعه جهانی می گوید اگر قرار است تحقیقی صورت بگیرد،باید ابتدا در مورد نقش آمریکا درحمله ی شیمیایی اخیردر غوطه ی شرقی متمرکزشود.

حملات ددمنشانه ی سحرگاه دیروز (شنبه ۲۵ فروردین)  به سوریه که ازسوی آمریکا،انگلیس وفرانسه انجام شد،به نوعی انتقام جویی بود ونه دست یابی به اهداف راهبردی، که  در پایان به جز از سوی چند دولت خودکامه ،نه توجیه این سه کشور  برای انجام عملیات نظامی علیه سوریه پذیرفته شد ونه جهان این اقدام را قرین موفقیت دانست.

حمله به سوریه در حالی صورت گرفت که قراربود کمیته حقیقت یاب، ادعای آمریکا مبنی براستفاده ی ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را بررسی کند و دمشق نیز زمینه ی بررسی و کنکاش را فراهم کرده بود.

آمریکا نگران از اینکه گزارش این کمیته برخلاف خواسته وادعای آنها باشد، حمله ی ناجوانمردانه ی خود را قبل از آن آغاز و باردیگر دروغگویی، رذالت و خوی ددمنشانه ی خود را به جهانیان نشان داد.

به طور حتم این تجاوز وضعیت را علیه آمریکا پیچیده تر  کردو اتفاقات آتی در منطقه قطعا به نفع آنها نخواهد بود‌.. قطع به یقین جبهه ی مقاومت با این رفتارهای جنون آمیز تضعیف نخواهدشد بلکه این جبهه تقویت و امکان مقابله با اقدامات مداخله جویانه آمریکا بیشتر می شود و از این پس  آمریکایی ها باید منتظر عواقب اقداماتشان در منطقه باشند.

در پایان باید تاکید کرد در آغاز این سناریو گروهک تروریستی “جیش الاسلام” که وابستگی آن  به دولت سفاک و وهابی عربستان اثبات شده و مورد حمایت آمریکاست،باهدف فرار از شکست اقدام به حمله ی شیمیایی در دوما نموده ،چراکه این گروهک در وضعیت فروپاشی قرار داشت وبا جعل اخبار مربوط به حملات شیمیایی ومتهم کردن دولت سوریه به این اقدام،تلاش داشت مانع پیشروی نیروهای ارتش سوریه شود،  این در حالی  است که ارتش سوریه دست برتر را در این منطقه داشت وهیچ نیازی به استفاده از سلاحهای شیمیایی نداشت ونهایتا موفق شد با قاطعیت کامل غوطه ی شرقی را از لوث وجود تروریستها پاک کند ، در نتیجه،می توان گفت:حمله ی نظامی سحرگاه شنبه ی آمریکا،انگلیس وفرانسه در راستای جبران شکست گروهک تروریستی جیش الاسلام و انتقام جویی از دولت سوریه وجبهه ی مقاومت صورت گرفت.

 

محمدعلی غلامی

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات