۳ گناه نابخشودنی در اسلام
  دانه های این میوه بهترین آسپرین است!
  دامن رنگارنگ خانم بازیگر در جشنواره فیلم فجر
  بند عجیب در قرارداد ستاره پرسپولیس
  فیلم‌های پرحاشیه جشنواره جهانی فجر
  چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه
  لزوم تشکیل کارگروه دانش پژوهان رسانه ای در
  «شرایط خاص» بهتاشِ پایتخت/عکس
  هندوانه نبریده را داخل یخچال نگذارید!
  قاتلی که قبل از اعدام در زندان کرج
  هرگز برنج پخته مانده را مصرف نکنید!
  صالحی: شرمنده رییس فرهنگ و ارشاد مشهد و
  سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
  آئین تکریم و معارفه فرماندهان حوزه بسیج ماهدشت
  مرگ انسان با خوردن همزمان ماهی و ماست!
  پوشش متفاوت بازیگر زن فرانسوی مشهور در تهران
  با شگفت‌ انگیزترین اتاق خواب دنیا آشنا شوید
  سپاه ؛ دستاورد ارزشمندانقلاب اسلامی
  انفجار و تیراندازی در نزدیکی کاخ سلطنتی در
  مقام و منزلت حضرت عباس (ع) نزد ائمه
  اراده و پشتکار عامل اصلی موفقیتم بود/ برخی
  «چارلی چاپلین» بدون گریم!
  چگونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟
  ایمن‌ترین خودروی انگلستان بدون تلفات جاده‌ای!
  ۱۰ دلیل برای اینکه نوشابه نخوریم
  چرا تلگرام فیلتر می‌شود؟/ فاجعه‌ای به نام «گرام»!
  اگر هدف خدا باشد اختلاف نظرها از بین
  کیک ۱۲۰ سالگی سینمای ایران/ تصویر
  مجلل ترین فرودگاه جهان کجاست ؟
  مصرف لیمو ترش با چای اکیداً ممنوع!
تارخ انتشار: دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
کد خبر : 26116

بارش ماهی از آسمان “هندوراس” !

بارش ماهی در هندوراس یا Lluvia de Peces، پدیده‌ای است که مردم یورو، دو بار در سال تجربه می‌کنند. گویی دریا، جاذبه‌اش را از دست داده و به سوی آسمان رفته است.

بارش ماهی از آسمان “هندوراس” !

صدای تق تق شدیدی از بیرون پنجره، توجه کودک را به خود جلب کرده بود. منظره‌ای که با کنار زدن پرده دید، برایش قابل باور نبود. دوان دوان به سمت مادرش شتافت و فریاد زد “ماهی! ماهی!”. گویی خوابی هیجان انگیز دیده باشد و ناتوان در تعریف برای مادر. دست او را کشید و سمت پنجره برد. چهره‌ی مادر، غرق در بهت و حیرت شده بود. هزاران ماهی از آسمان به زمین می‌ریختند. گویی بارانی از ماهی، سرتاسر شهر را در بر گرفته بود. مردم شهر «یورو» در هندوراس، سراسیمه به کوچه و خیابان‌ها آمدند و دست‌هایشان را به سمت آسمان بلند کردند تا این نعمت الهی را شکر گفته و از آن، استفاده کنند. برخی با هیجان در حال جمع کردن ماهی‌ها بودند تا شامی شاهانه، از آنچه خدا برایشان فرستاده بود بپزند. دیگران تنها با حیرت، به آسمان خیره شده بودند. گویی هنوز در خواب به سر می‌برند. این وضع، حدود ۲ ساعت تمام ادامه داشت. شاید تصور کنید آنچه خواندید، مقدمه‌ی داستان تخیلی و کوتاهی بود؛ اما حقیقت، چیز دیگری است. بارش ماهی در هندوراس یا Lluvia de Peces، پدیده‌ای است که مردم یورو، دو بار در سال تجربه می‌کنند. گویی دریا، جاذبه‌اش را از دست داده و به سوی آسمان رفته است.

اردیبهشت یا خرداد، زمانی است که خیابان‌های یورو، دریایی از ماهی می‌شود. ماهی‌هایی که گاه، نیمه زنده هستند و گاه، منجمد. دیگر ماهی‌ها نیز ممکن است تکه تکه شده باشند.

بارش ماهی از آسمان هندوراس

عجیب‌تر از باران ماهی، متفاوت بودن نوع ماهی‌هایی است که در این توفان، یافت می‌شوند. نوع این ماهی‌ها، با ماهی‌های آب‌های مجاور یورو، متفاوت است!

این پدیده، چنان جذابیتی دارد که مردم هندوراس از سال ۱۹۹۸، جشنواره‌ای سالانه برای آن برپا کرده‌اند. جالب است بدانید که پیشتر، بارش حیوانات دیگری مانند قورباغه و مار نیز گزارش شده‌ است.

افسانه‌ها درمورد بارش ماهی از آسمان هندوراس چه می‌گویند؟

مردم هندوراس معتقدند دعاهای مبلغ مذهبی‌ای در هندوراس به نام پدر «خوزه مانوئل سابیرانا» برای مردم فقیر و گرسنه این منطقه، سبب شده است بارانی از ماهی بر سر مردم شهر ببارد تا از نعمت خدادادی بهره‌مند شده و کسب و کار آن‌ها، رونق بگیرد.

 

اما دلیل بارش ماهی از آسمان هندوراس چیست؟

نزدیکترین نظریه برای منطقی جلوه دادن آنچه رخ می‌دهد، اسیر شدن ماهی‌ها است! گردبادهایی به نام «تنوره دریایی» با جا به جا کردن آب، توان آن را دارند که موجودات دریایی کوچکی مانند ماهی و قورباغه را بلعیده و در مکانی دیگر، به زمین بریزند. به همین دلیل است که همیشه پیش از بارش ماهی، توفان و گردباد سرتاسر هندوراس را فرا می‌گیرد.

بارش ماهی از آسمان هندوراس

این نظریه برای آن به طور قطع به عنوان دلیل علمی این پدیده بیان نمی‌شود که تنوره دریایی، معمولاً ماهی‌های بومی را جا به جا می‌کند؛ اما همانطور که قبلاً ذکر شد، ماهی‌های این باران در هندوراس، با آنچه در رودخانه‌های محلی یافت می‌شود، متفاوت است. ماهی‌هایی که با تنوره دریایی به این منطقه می‌ریزند، باید از اقیانوس اطلس باشند که نزدیکترین منبع آبی به این منطقه است.

تئوری دیگری که احتمال بیشتری دارد ، آن است که باران‌های سنگین قبل از بارش ماهی‌ها، سبب می‌شود ماهی‌های قنات، روی سطح زمین بیایند.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات