نمایشگاه اقوام در کرج آغاز بکار کرد
  نوع نشستن «پوتین» مقابل ولایتی نشانه چه بود؟
  ایزدی: بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دنبال
  چگونه فرزندان را با اهل بیت (ع) آشنا
  حادثه در خط مترو کرج به تهران/اختلال بعد
  ۵ ماده غذایی که در فریزر هم خراب
  «پایتخت ۶» ؛ یک سریال ماورایی!
  بیرانوند۸ پیشنهاد اروپایی دارد
  مکانی شگفت انگیز در سیستانِ ایران
  عجیب ترین چیزهای کشف شده در هواپیما
  بنیاد تعاون سپاه پاسداران بدهی به شهرداری تهران
  کودک و نوجوان در استان البرز مهجور مانده
  ماجرای تبلت “محسن هاشمی” چیست؟
  آداب غذاخوردن در کلام ائمه(ع)
  قدرتمندترین دشمن چربی خون
  کار کثیف ۱۳ سعودی به کمک عراقی ها
  جنجال بر سر رقاص های اینترنتی ادامه دارد/
  وزارت کشور گزینه شورای شهر برای شهرداری کرج
  آخرین وضعیت ایمن‌ترین آزادراه کشور
  وزیر اطلاعات:با متخلفان و بدهکاران اقتصادی برخورد قهرآمیز
  کی‌روش ماندنی شد
  کشورهایی که بالاترین درآمد سرانه را دارند
  چرا در بهشت خواب وجود ندارد؟
  کسانی که حتما آلزایمر می گیرند
  محدودیت‌های ترافیکی محور کرج – چالوس در آخرهفته
  ۵۰ نفر از مدیران شهرداری کرج مدرک تحصیلی
  مسعود شجاعی در جمع جهادگران بسیج دانشجویی اهواز
  جدیدترین تصویر از اختلاسگر فراری در کانادا
  هرروز پاهایتان را بالا ببرید
  صدا و سیما چگونه «قماربازی» را حلال کرد؟!
تارخ انتشار: دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
کد خبر : 26116

بارش ماهی از آسمان “هندوراس” !

بارش ماهی در هندوراس یا Lluvia de Peces، پدیده‌ای است که مردم یورو، دو بار در سال تجربه می‌کنند. گویی دریا، جاذبه‌اش را از دست داده و به سوی آسمان رفته است.

بارش ماهی از آسمان “هندوراس” !

صدای تق تق شدیدی از بیرون پنجره، توجه کودک را به خود جلب کرده بود. منظره‌ای که با کنار زدن پرده دید، برایش قابل باور نبود. دوان دوان به سمت مادرش شتافت و فریاد زد “ماهی! ماهی!”. گویی خوابی هیجان انگیز دیده باشد و ناتوان در تعریف برای مادر. دست او را کشید و سمت پنجره برد. چهره‌ی مادر، غرق در بهت و حیرت شده بود. هزاران ماهی از آسمان به زمین می‌ریختند. گویی بارانی از ماهی، سرتاسر شهر را در بر گرفته بود. مردم شهر «یورو» در هندوراس، سراسیمه به کوچه و خیابان‌ها آمدند و دست‌هایشان را به سمت آسمان بلند کردند تا این نعمت الهی را شکر گفته و از آن، استفاده کنند. برخی با هیجان در حال جمع کردن ماهی‌ها بودند تا شامی شاهانه، از آنچه خدا برایشان فرستاده بود بپزند. دیگران تنها با حیرت، به آسمان خیره شده بودند. گویی هنوز در خواب به سر می‌برند. این وضع، حدود ۲ ساعت تمام ادامه داشت. شاید تصور کنید آنچه خواندید، مقدمه‌ی داستان تخیلی و کوتاهی بود؛ اما حقیقت، چیز دیگری است. بارش ماهی در هندوراس یا Lluvia de Peces، پدیده‌ای است که مردم یورو، دو بار در سال تجربه می‌کنند. گویی دریا، جاذبه‌اش را از دست داده و به سوی آسمان رفته است.

اردیبهشت یا خرداد، زمانی است که خیابان‌های یورو، دریایی از ماهی می‌شود. ماهی‌هایی که گاه، نیمه زنده هستند و گاه، منجمد. دیگر ماهی‌ها نیز ممکن است تکه تکه شده باشند.

بارش ماهی از آسمان هندوراس

عجیب‌تر از باران ماهی، متفاوت بودن نوع ماهی‌هایی است که در این توفان، یافت می‌شوند. نوع این ماهی‌ها، با ماهی‌های آب‌های مجاور یورو، متفاوت است!

این پدیده، چنان جذابیتی دارد که مردم هندوراس از سال ۱۹۹۸، جشنواره‌ای سالانه برای آن برپا کرده‌اند. جالب است بدانید که پیشتر، بارش حیوانات دیگری مانند قورباغه و مار نیز گزارش شده‌ است.

افسانه‌ها درمورد بارش ماهی از آسمان هندوراس چه می‌گویند؟

مردم هندوراس معتقدند دعاهای مبلغ مذهبی‌ای در هندوراس به نام پدر «خوزه مانوئل سابیرانا» برای مردم فقیر و گرسنه این منطقه، سبب شده است بارانی از ماهی بر سر مردم شهر ببارد تا از نعمت خدادادی بهره‌مند شده و کسب و کار آن‌ها، رونق بگیرد.

 

اما دلیل بارش ماهی از آسمان هندوراس چیست؟

نزدیکترین نظریه برای منطقی جلوه دادن آنچه رخ می‌دهد، اسیر شدن ماهی‌ها است! گردبادهایی به نام «تنوره دریایی» با جا به جا کردن آب، توان آن را دارند که موجودات دریایی کوچکی مانند ماهی و قورباغه را بلعیده و در مکانی دیگر، به زمین بریزند. به همین دلیل است که همیشه پیش از بارش ماهی، توفان و گردباد سرتاسر هندوراس را فرا می‌گیرد.

بارش ماهی از آسمان هندوراس

این نظریه برای آن به طور قطع به عنوان دلیل علمی این پدیده بیان نمی‌شود که تنوره دریایی، معمولاً ماهی‌های بومی را جا به جا می‌کند؛ اما همانطور که قبلاً ذکر شد، ماهی‌های این باران در هندوراس، با آنچه در رودخانه‌های محلی یافت می‌شود، متفاوت است. ماهی‌هایی که با تنوره دریایی به این منطقه می‌ریزند، باید از اقیانوس اطلس باشند که نزدیکترین منبع آبی به این منطقه است.

تئوری دیگری که احتمال بیشتری دارد ، آن است که باران‌های سنگین قبل از بارش ماهی‌ها، سبب می‌شود ماهی‌های قنات، روی سطح زمین بیایند.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات