۳ گناه نابخشودنی در اسلام
  دانه های این میوه بهترین آسپرین است!
  دامن رنگارنگ خانم بازیگر در جشنواره فیلم فجر
  بند عجیب در قرارداد ستاره پرسپولیس
  فیلم‌های پرحاشیه جشنواره جهانی فجر
  چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه
  لزوم تشکیل کارگروه دانش پژوهان رسانه ای در
  «شرایط خاص» بهتاشِ پایتخت/عکس
  هندوانه نبریده را داخل یخچال نگذارید!
  قاتلی که قبل از اعدام در زندان کرج
  هرگز برنج پخته مانده را مصرف نکنید!
  صالحی: شرمنده رییس فرهنگ و ارشاد مشهد و
  سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
  آئین تکریم و معارفه فرماندهان حوزه بسیج ماهدشت
  مرگ انسان با خوردن همزمان ماهی و ماست!
  پوشش متفاوت بازیگر زن فرانسوی مشهور در تهران
  با شگفت‌ انگیزترین اتاق خواب دنیا آشنا شوید
  سپاه ؛ دستاورد ارزشمندانقلاب اسلامی
  انفجار و تیراندازی در نزدیکی کاخ سلطنتی در
  مقام و منزلت حضرت عباس (ع) نزد ائمه
  اراده و پشتکار عامل اصلی موفقیتم بود/ برخی
  «چارلی چاپلین» بدون گریم!
  چگونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟
  ایمن‌ترین خودروی انگلستان بدون تلفات جاده‌ای!
  ۱۰ دلیل برای اینکه نوشابه نخوریم
  چرا تلگرام فیلتر می‌شود؟/ فاجعه‌ای به نام «گرام»!
  اگر هدف خدا باشد اختلاف نظرها از بین
  کیک ۱۲۰ سالگی سینمای ایران/ تصویر
  مجلل ترین فرودگاه جهان کجاست ؟
  مصرف لیمو ترش با چای اکیداً ممنوع!
تارخ انتشار: پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
کد خبر : 26068

افزایش ۳۰۰ درصدی عوارض نوسازی در مشکین دشت / مساعد: اشتباهی که در برگ عوارض آمده به دلیل نبود سیستم اطلاعاتی جامع بوده است

توزیع برگ عوارض نوسازی در مشکین دشت با افزایش نرخ ۳۰۰ درصدی و همچنین دریافت عوارض سال ۹۴ علیرغم پرداخت آن توسط مودیان باعث بروز گلایه شهروندان بسیاری شد.

افزایش ۳۰۰ درصدی عوارض نوسازی در مشکین دشت / مساعد: اشتباهی که در برگ عوارض آمده به دلیل نبود سیستم اطلاعاتی جامع بوده است

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی “طنین شهر ” در مشکین دشت؛ توزیع برگه های عوارض نوسازی با افزایش ۳۰۰ درصدی و با مهلت پرداخت یک هفته ای (تاریخ صدور ۹۶/۱۲/۲۱ مهلت پرداخت ۹۶/۱۲/۲۸) که بر خلاف عرف معمول و در آستانه سال نو است گلایه بسیاری از شهروندان مشکین دشت را در پی داشته است.

این افزایش نرخ  در حالیست که بسیاری از شهروندان اذعان دارند خدمات شهرداری در مناطقی همچون شهرک بعثت مشکین دشت تغییری نداشته است.

در کنار این موضوع نکات حائز اهمیت دیگری در برگ عوارض جدید نوسازی وجود دارد که در ذیل به آن اشاره شده است:

۱- دریافت عوارض در مشکین دشت از سال ۹۵ آغاز  و عوارض سال ۹۴ در آبان ۹۵ و با مهلت ۳ ماهه دریافت گردید اما در برگ عوارض جدید از شهروندان، عوارض سال ۹۴ نیز مجدد دریافت می شود!

۲- بنا بر گلایه بسیاری از شهروندان، برگ عوارض سال ۹۵ برای آنان ارسال نشده و اکنون بیش از ۵۰ هزار تومان به عنوان “عوارض معوقه” در عوارض جدید لحاظ شده است.

۳- بهای خدمات مربوط به سال ۹۴ ، ۲۶ هزار تومان و بهای خدمات در برگ عوارض جدید با افزایش چشمگیری ، ۱۶۸ هزار تومان عنوان شده است!

 

خبرنگار ما علت این تناقضات و افزایش قیمت را در گفت و گو با شهردار مشکین دشت جویا شد.

 

“سید علیرضا مساعد” در رابطه با  گلایه شهروندان مشکین دشت  مبنی برافزایش نرخ عوارض نوسازی اظهار داشت:افزایش نرخ خدمات در برگ عوارض نوسازی طبق مصوبه شورای شهر تعیین و به تائید فرمانداری می رسد و این افزایش قیمت قطعا  قانونی و به دلیل عدم تغییر قیمت عوارض در سالهای گذشته بوده است.

 

وی افزود: شهرداری ها موظف به تامین هزینه خدمات خود از طریق درآمدهای پایدار شهری هستند که این امر دریافت عوارض را نیز شامل می شود و قطعا در صورت تامین این منبع درآمدی خدمات شهرداری ها نیز بهتر خواهد شد.

این مسئول با اعلام این خبر که مهلت پرداخت یک هفته ای پرداخت عوارض را تا ۲ ماه(پایان اردیبهشت) تمدید خواهیم کرد خاطرنشان کرد: با توجه به قرارگرفتن در آستانه سال نو و برای رفاه بیشتر شهروندان مهلت پرداخت را تا اردیبهشت ۹۷ تمدید می کنیم و امیدواریم همشهریان عزیز نیز با پرداخت به موقع آن ما را در ارائه خدماتی در شأن خودشان یاری کنند.

مساعد با اذعان به عدم دسترسی شهرداری مشکین دشت به سیستم جامع اطلاعاتی خاطر نشان کرد: دلیل اینکه تعدادی از مودیان علیرغم پرداخت عوارض سال ۹۴ ملزم به پرداخت دوباره آن شدند نبود سیستم جامع اطلاعاتی و ثبت آن در بانک اطلاعاتی بوده است.

شهردار مشکین دشت در پایان تاکید کرد: شهروندان محترمی که عوارض سال ۹۴ را پرداخت کردند می توانند با ارائه برگ عوارض خود مبلغ درج شده در عوارض جدید بابت سال ۹۴ را کسر و به طبع آن جریمه دیرکردش را نیز پرداخت نکنند.

 

انتهای پیام/

 

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات