کنگره ۵۲۵۰ شهید والامقام و نمایشگاه دستاوردهای انقلاب
  پیروزی ایران در جنگ تحمیلی رزق الهی بود/
  فوت ۴ مسموم شده با مشروبات الکلی در
  اجلاسیه تخصصی بانوان‌استان‌البرز برگزار شد+ تصاویر
  پیروزی مقتدرانه تیم والیبال ایران مقابل بلغارها
  تفاوت بنزین معمولی و سوپر چیست؟
  فراموش کردن چه زمانی نشانه آلزایمر است؟
  “به وقت شام” در شبکه نمایش خانگی منتشر
  تنها راه نجات سیف از دستگیری و محاکمه
  آمریکا،اسرائیل و عربستان؛متهمان ردیف اول حوادث بصره
  مردم محمدشهرکرج به استقبال امام جمعه شهر خود
  نام حسین (ع) در شبکه های مجازی ترند
  پیش بینی سنجش ۳۸ هزار و ۵۷۰ دانش
  “کربلا “سیاه پوش شد
  دل پردرد وگلایه های«شهاب حسینی» در اینستاگرام
  ازدواج لاکچری دو شتر با هدیه های ۱۳
  ادعای عجیب بلژیکی ها درباره لژیونر ایرانی
  روزنامه جوان: مدعی‌العموم کجاست با این سریال مساله
  امام جمعه محمدشهر کرج تکریم شد
  پسر “امین حیایی” کنار مادرش
  آقازاده جنجالی بالاخره به اوین رفت !
  کاربرد شگفت آور پوست تخم مرغ!
  کودک مورد علاقه ناصرالدین شاه که بود؟
  اجلاسیه بزرگداشت شهدای محمدشهر کرج به روایت تصویر
  تهاجم امروز دشمن در عرصه رسانه و اقتصاد
  کشف ۴ انبار احتکار توسط بسیجیان محمدشهر و
  اظهار نظر ضرغامی در مورد گرانی پوشک!
  ادعای ارسال موشک از ایران به عراق کذب،
  تیم اُکسین البرز شانس اول صعود به لیگ
  ۶۰ گروه جهادی بسیج به مناطق ۱۰ گانه
تارخ انتشار: دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۱
کد خبر : 26000

در جلسه شورای شهر مشکین دشت مطرح شد:

محمدمیرزا: مخالف طرح برون سپاری هستم/ شورا باید سند چشم انداز مشکین دشت را در نظر بگیرد/ نصرتی مطلوب : طرحی که منجر به بیکاری افراد بومی شهر شود را نمی خواهیم

طی جلسه ای در شورای شهر مشکین دشت تمامی اعضا شورا با طرح “برون سپاری” مخالفت کردند و بناشد نیروهای شرکتی شهرداری در حوزه خدمات شهر ابقا شوند.

محمدمیرزا: مخالف طرح برون سپاری هستم/ شورا باید سند چشم انداز مشکین دشت را در نظر بگیرد/ نصرتی مطلوب : طرحی که منجر به بیکاری افراد بومی شهر شود را نمی خواهیم

به گزارش خبرنگار “طنین شهر” در مشکین دشت؛ روز یک شنبه (۲۰ اسفند) ، جلسه شورای شهر مشکین دشت با هدف بررسی اهم مشکلات مردم در صحن علنی شورا برگزار شد.

حمدالله شعبانپور رئیس شورای شهر مشکین دشت در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از افتتاح مسجد جامع شهر اظهار داشت: در آستانه سال نو اتمام قرارداد پرسنل شرکتی در حوزه خدمات شهر یکی از چالش های به وجود آمده  است.

وی افزود: متاسفانه علیرغم میل تمامی اعضا شورا بحث برون سپاری باید انجام شود.

این مسئول با اشاره به لزوم برگزاری نشستی با حضور شهردار و معاون حقوقی شهرداری , در این خصوص گفت: لازم است پیش از اتمام قرارداد پرسنل شرکتی جزئیات طرح برون سپاری با حضور نمایندگانی از حوزه های مرتبط با این امر تشکیل شود و نتیجه آن در آخرین جلسه شورا(سه شنبه) جمع بندی شود.

 

حسینی تبار: باید تعیین تکلیف حریم شهر در اولویت قرار گیرد

نایب رئیس شورای شهر مشکین دشت نیز به عنوان دومین سخنران جلسه نشست اعضا شورا با نماینده مجلس( اکبریان) را یادآور شد و اظهار داشت: برخی از مسائل همچون زیرگذر شیخ آباد و تعیین تکلیف حریم شهر از جمله مواردی هستند که همچنان بی نتیجه مانده است.

حسینی تبار گفت : نقشه سیاسی در تعیین جغرافیای شهر بسیار حائز اهمیت است و ما باید در سال آینده از طریق استانداری پیگیر تعیین تکلیف حریم مشکین دشت شویم.

محمد میرزا : ما باید نماینده مردم باشیم نه نماینده استانداری / با اجرای” برون سپاری” برای افاغنه شغل ایجاد می شود!

محمد میرزا از اعضای شورای شهر مشکین دشت نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از افتتاح مسجد جامع شهر پیگیری اول بار احداث آن را از جمله افتخارات شورای شهر دانست و از شهردار آن دوران (صفرخانلو) و هیئت امنا و خیرین مشارکت کننده در اتمام این پروژه قدردانی کرد.

وی در ادامه با انتقاد از اجرای طرح برون سپاری و تشکیل جلسه برای تعیین تکلیف آن گفت: هیچ قانونی مبنی بر الزام به برون سپاری وجود ندارد و در این مورد صرفا شورای هرشهر تعیین کننده است.

محمدمیرزا با تاکید بر تنظیم سند چشم انداز پنج و ۲۰ ساله برای شهر مشکین دشت در دوره های پیشین شورا گفت: در دوره های قبلی شورا با نظر کارشناسان متخصص برنامه ای برای توسعه و پیشرفت شهر تنظیم شده و من از شورای پنجم خواستارم با توجه به این سند حرکت کرده و سلیقه ای عمل نکنند.

این عضو شورای شهر به لزوم اولویت بندی پروژه های عمرانی نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بهتر است برای رفع گله مندی شهروندان پروژه ناتمام بلوار جلال لو در اولویت قرار گیرد.

محمدمیرزا در ادامه با انتقاد از برگشت مصوبات شورای شهر از سوی فرمانداری گفت: این موضوع می تواند به عدم رایزنی صحیح و یا نگارش مصوبات بدون توجه به قوانین مربوط باشد و در این مورد نیاز است رئیس شورا دقت بیشتری کنند تا با برگزاری جلسات بدون خروجی مردم شهر متضرر نشوند.

وی در ادامه با بیان اینکه مخالف قاطع طرح برون سپاری است افزود: با اجرای این طرح قطعا ۹۰ درصد از نیروهای فعال در خدمات شهر شهرداری از بدنه مجموعه خارج می شود و هزینه بیشتری از هزینه فعلی نیز بر شهر تحمیل خواهد شد.

محمدمیرزا با یادآوری بارش برف اخیر تصریح کرد: نمونه ای از آفت های برون سپاری موضوع برف روبی اخیر بود که به دلیل کمبود تجهیزات به کندی صورت گرفت.

این عضو شورا به تجهیزات مجود شهرداری در حوزه خدمات شهر نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر تجهیزات بسیاری از بیت المال برای حوزه خدمات شهر خریداری شده و برون سپاری منجر به عدم استفاده آنها می شود و این موضوع نیز به ضرر مردم خواهد بود.

محمد میرزا در پایان خطاب به اعضای شورا گفت: ما باید نماینده مردم خود باشیم نه نماینده استانداری و بهتر است امروز با تصویب عدم اجرای برون سپاری علاوه بر صرفه جویی در هزینه های شهر از بکارگیری نیروهای غیربومی و افاغنه در حوزه خدمات شهر ممانعت کنیم.

 

بهزادنیا: ابتدا افرادی که به نام خدمات شهر در شهرداری استخدام شدند را تعیین تکلیف کنیم

حسن بهزادنیا منشی دوم شورای شهر نیز در این خصوص بر عدم موافقت خود با طرح “برون سپاری” تاکید کرد و گفت: به نظر می رسد این طرح هیچ عایدی برای شهر ندارد و بهتر است روال کنونی ادامه یابد و صرفا افرادی که به نام خدمات شهر از مجموعه شهرداری حقوق می گیرند حذف و این موضوع برای مردم شفاف سازی شود.

 

افشار : وضعیت “جمعه بازار ” مشکین دشت باید بررسی و مدیریت شود

در ادامه جلسه افشار نیز که همچون محمدمیرزا از اعضا دوره های پیشین شورای شهر مشکین دشت است طرح برون سپاری را چالش سالهای گذشته این شهر عنوان کرد و اظهار داشت: اصل برون سپاری که با هدف کاهش تصدی گری دستگاه های اجرایی صورت گرفته بسیار مطلوب است اما در کنار آن نحوه اجرا نیز بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: باید توجه شود که برون سپاری هزینه گزافی به شهر تحمیل نکند و برای شهر تبعات مثبت به ارمغان داشته باشد.

 

افشار با بیان این جمله که نباید اجازه دهیم شهرداری از فضای شورا به نفع خود استفاده کند خاطرنشان کرد: شهرداری به عنوان زیر مجموعه وزارت کشور معمولا باید قوانین بالادستی خود را اجرا کند اما نباید اجازه دهیم در این مورد خاص اجرای برون سپاری به مصوب شورا گره بخورد و به قول معروف توپ را در زمین شورا اندازند.

این عضو شورای شهر به گزارشات نامطلوب اخیر از اوضاع “جمعه بازار مشکین دشت” نیز اشاره کرد و گفت: در اسرع وقت شورا باید پیگیر اوضاع جمعه بازار و نحوه مدیریت آن شود.

 

نصرتی مطلوب: نتیجه برون سپاری تفکیک زباله از مبدا را مبنای موفقیت چنین طرح هایی قرار دهیم/ طرحی که افراد بومی را بیکار کند نمی خواهیم!

یکی دیگر از نمایندگان شورای شهر نیز ضمن گرامیداشت یاد شهدا و دعوت از حاضران جلسه برای شرکت در یادواره شهدای مشکین دشت به مکاتبات انجام شده داحداث بیمارستان در مشکین دشت اشاره کرد و اظهار داشت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در نامه ای در پاسخ به درخواست ما به وجود بیمارستان امام حسین(ع) و بیمارستان در حال احداث فردیس اشاره کرده و تاکید داشته است که در حال حاضر وزارت بهداشت مجوز تاسیس بیمارستان دولتی را صادر نمی کند.

نصرتی مطلوب افزود: با این وجود وظیفه ما به عنوان نمایندگان مردم این است که این مطالبه به حق را پیگیری کنیم تا شهرمان از سرانه مطلوب تخت بیمارستانی بهره ببرد.

وی در ادامه به معضل بی توجهی سمساری ها به حقوق مردم اشاره کرد و گفت: باید با همراهی مراجع ذی ربط پیگیر حق مردم در استفاده از پیاده روها و زیباسازی نمای بصری بلوار شهید تقی پناه باشیم.

این عضو شورا در مورد طرح برون سپاری که مهمترین موضوع مورد بحث این جلسه بود اظهار داشت: اولین موضوع قابل اهمیت در این باره این است که ما بدانیم اجرای این طرح الزام آور است و یا اختیاریست.

نصرتی مطلوب گفت: نمونه ای از اجرای طرح برون سپاری در مورد تفکیک زباله از مبدا در مشکین دشت اجرا شده و برای اجرای طرح هایی به این شکل بهتر است ببینیم تجربه برون سپاری موفق بوده یا صرفا منجر به حذف شغل های خرد مرتبط با این موضوع در ابراهیم آباد شده است.

افراد بومی شهر خاطرنشان کرد: متاسفانه شنیده شده در طرح تفکیک زباله صرفا کارمندان بخش دفتری ایرانی هستند وبه دلیل کاهش میزان حقوق و حق بیمه از تبعه به عنوان کارگر استفاده شده است.

نصرتی مطلوب با بیان این جمله که” اگر برون سپاری منجر به بیکاری همشهریان شود ما آن را نمی خواهیم” تصریح کرد: در طرح برون سپاری خدمات شهر کل هزینه نزدیک به ۹ میلیارد برآورد شده است و قطعا اگر این امر با نیروهای شرکتی به صرفه تر باشد اجرای طرح به صلاح شهر نیست.

گفتنی است; در پایان با وجود مخالفت اعضای شورا برای طرح برون سپاری اعلام نتیجه نهایی به سه شنبه و در آخرین جلسه شورا در سال جاری موکول شد.

انتهای پیام/

یک دیدگاه
 1. سرباز ولی فقیه اسفند ۲۲, ۱۳۹۶ در ۰۷:۰۱ - Reply

  دستشون درد نکننه بلاخره یه کار مردمی دیدیم ما از این شورا

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات