تخریب محل اجتماعات معتادان نجات یافته در ماهدشت
  طرح رایگان معاینه چشم در مشکین دشت فردیس
  شورای شهر کرج به فکر چهارمین شهردار در
  برای درمان افسردگی چه بخوریم؟
  “اشکان دژاگه” بعد از ورود به ایران سیّد
  واکنش تند عراقی ها به حرف های ضد
  ۱۶ نقطه حادثه خیز در محور کرچ –
  آیا اموات شبهای جمعه به خانه خود باز
  خبرنگاران باید بازگو کننده حقیقت امورباشند نه واقعیت
  موشک باران اسراییل توسط گردان عزالدین قسام
  اعمال شب و روز «دحوالارض»
  بیت مشهوری که مصرع دومش را امام علی(ع)
  تبریک متفاوت “شیلا خداداد” به مناسبت روز خبرنگار
  تقلید مهاجم پرسپولیس از رونالدو/ تصویر
  هاشم نژاد: بریز و بپاش نکنند/ کولیوند: معیشت
  پیش‌بینی دمای ۴۲ درجه در البرز
  آغاز طرح تبدیل زمین های بلااستفاده مشکین دشت
  خبرنگاری؛ حرفه ای پر مخاطره / خبرنگاران؛ ایستاده
  خبرنگاران می‌توانند عامل سازش یا تنش در یک
  رتبه ۳ کنکور زبان های خارجی:داوطلبان پول و
  کمبود بنزین در سطح استان البرز تکذیب شد
  روح انسان پس از مرگ کجا می رود؟
  به هیچ وجه “کره “را در یخچال نگه
  در تجمع اعتراض آمیزکرج و برخی شهرها چه
  ماجرایی که باعث سجده شکر رهبر انقلاب شد
  خبر اعتصاب و تعطیلی واحدهای صنفی در کرج
  جدول برنامه قطع برق استان البرز در ۹
  خواص فوق العاده “بادرنجبویه”
  اسامی نفرات برتر کنکور سراسری اعلام شد
  کلمه فارسی که نمی شود آن را به
تارخ انتشار: شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
کد خبر : 25421

ماجرای قیام مردم ماهدشت ومحمدشهر در بهمن ۵۷ چه بود؟

انجیله ای، جوان ۱۷ ساله روزهای انقلاب خاطره رشادت و قیام جوانان محمدشهر ماهدشت و اشتهارد در بهمن ۵۷ را بازگو می کند.

ماجرای قیام مردم ماهدشت ومحمدشهر در بهمن ۵۷ چه بود؟

به گزارش اختصاصی “طنین شهر“؛  روز ۲۱ بهمن ماه  برای مردم محمدشهر و ماهدشت کرج روزی غرور آفرین و به یادماندنی است و هر ساله در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی این روز باشکوه نیز توسط مردم شهید پرور این شهر گرامی داشته می شود.

علت آن این است که، مردم شهرهای ماهدشت و محمدشهر در ۲۱ بهمن ۵۷ در کنار جوانان انقلابی اشتهارد سدی بر مسیر حرکت نیروهای ارتش طاغوت که از سمت کرمانشاه برای سرکوب مردم تهران رهسپار شده بودند می شوند و اولین خون های ریخته شده مردم این منطقه برای تنومند کردن درخت انقلاب در این روز به زمین می ریزد.

خبرنگار ما برای پی بردن به جزئیات این واقعه شکوهمند به سراغ جوان ۱۷ ساله آن روزها رفته است که از نزدیک شاهد شهادت مظلومانه همشهریانش بوده است.

انجیله ای که هنوز هم به انقلابی گری و پشتیبانی همه جانبه از انقلاب اسلامی در ماهدشت و محمدشهر مشهور است در گفت و گو با خبرنگار ما در این رابطه گفت: اطلاع از حرکت لشکر کرمانشاه به سمت تهران توسط جوانان انقلابی اشتهارد به گوش ما رسید و من و همشهریانم با تمام توان برای مقابله با این لشکر تا دندان مسلح آماده شدیم.

او ادامه داد: من و بقیه جوانان انقلابی تیرآهن های بسیاری را در خیابان ها ریختیم و با ریختن خاک و تنه درخت مانع ادامه مسیر خودروهای لشگر کرمانشاه شدیم اما آنها آنچنان مجهز وارد شده بودند که تمام موانع را از جلوی خود برداشتند و به سمت محمدشهر پیش رفتند.

این مرد انقلابی در ادامه تصریح کرد: جوانان کم سال آن روزها حماسه ای بزرگ آفریدند و هر کس با هرچه داشت مقابل ارتش طاغوت ایستاد.

انجیله ای یادآور شد: حتی یکی از جوانان محمدشهری با گفتن اذان و الله اکبر ارتش را متوجه خود کرد و برخی از سربازها پس از شلیک  به شهیدان ترابی و طهماسبی و ملاحسنی پس از شنیدن گلبانگ الله اکبر اسلحه های خود را به سمت مردم انداختند و توسط فرمانده لشکر خود به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: بعد از شهادت مظلومانه ۲ جوان غیور شهر غوغایی در لشکر کرمانشاه بوجود آمدو فرمانده لشکر نیز توسط یکی از سربازان کشته شد و ما توانستیم اسلحه و خودروهای لشکر را غنیمت گرفته و باعث فرار سربازان شویم.

وی در پایان با لبخندی سراسر شور افزود: خوشبختانه خودرو غنیمت گرفته شده توسط جوانان آن ایام روز ۲۳ بهمن تحویل کمیته انقلاب شهر ماهدشت شدو سرنوشتی جالب پیدا کرد چراکه با شروع جنگ ، در مهر ماه ۵۸ کمک های مردمی مردم ماهدشت را به وسیله آن به جبهه های غرب و کرمانشاه فرستادیم و خودروی سرکوب گر ارتش کرمانشاه حمایت گر مردم و مدافعان آن خطه شد.

انجیله ای در پایان به عنوان حسن ختام گفت و گو با قدردانی از مسئولینی که در زنده نگه داشتن یاد شهدا تلاش می کنند اظهار داشت: شایسته است در کنار المان شهدای انقلاب که در محل شهادت این جوانان (عباس آباد محمدشهر) نصب شده، شرح رشادت های آنها نیز ثبت شود تا مردم این شهر ها بدانند چه مردمان غیوری را در شهر خود داشتند و به خود ببالند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات