بازشدن گره ترافیکی کرج به “چندماه آینده” موکول
  استعفای دسته جمعی شورای روستایی در شهرستان ملارد
  فست فود های سالم کدامند؟
  اسحاق جهانگیری در پوششی خاص!
  درباره ویتامین ب ۱۲ چه اطلاعی دارید؟
  کودکان مشکین دشتی با “مبانی کارآفرینی” و “مشاغل
  مسابقات جودو جام “یادبود شهدای سانچی” در مشکین
  استمرار گلایه شهروندان شهرک بعثت مشکین دشت
  میزبانی ماهدشت کرج از ۲ رویداد مهم ورزشی/
  شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران
  هنرمندی مردمی که عضو گروه جهادی استان البرز
  بخش پاراکلینیک بیمارستان های محمدشهر و ماهدشت افتتاح
  مسابقه جایزه بزرگ جام جهان پهلوان “عباسپور” در
  برگزاری دوره آموزش پناهگیری در برابر زلزله در
  تربیت خبرنگار انقلابی هدف بسیج رسانه است
  ۱۵ نکته ای از فاجعه نفتکش سانچی که
  حجاب خانم بازیگر مشهور در خارج از کشور
  سواد فقهی روحانی از خیلی از آقایان بیشتراست/
  اعلام موجودیت یک گروه تروریستی جدید با تابلو
  سلسله نشست های روشنگری و آسیب شناسی در
  از “ثانیه های خیس” تا “سمفونی خزان” /
  ۵ روش خانگی جهت تمیز کردن فر
  «خبر خوب» در راه است
  عکس هایی از آخرین دقایق نفتکش سانچی پیش
  دغدغه شیرین این روزهای شفر در استقلال
  چه کسی دکمه پایان فیلترینگ «تلگرام» را فشار
  «مهدی جهانگیری» آزاد نشده است
  فشار اقتصادی مضاعف؛ ترفندی که “ترامپ ” برای
  مسئولین بازی “دولت قبل” را پایان دهند/ چندبار
  جناح های سیاسی همدیگر را تحمل کنند/ حمایت
تارخ انتشار: جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
کد خبر : 24303

امام جمعه ماهدشت کرج عنوان کرد؛

گرانی ۵۰ درصدی بنزین حرف مفت است/ اقتصاد مقاومتی در بودجه ۹۷ هم کمرنگ دیده شد/ نباید برای انگلیس خبیث فرش قرمز پهن کنیم

حجت الاسلام عظیمی زاده گفت: لایحه بودجه در حال حاضر در مجلس به بحث و تبادل نظر گذاشته شده و من هم به عنوان امام جمعه و هم به عنوان کارشناس این حوزه تصور می کنم  علیرغم تاکید مکرر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مقوله های مهم اقتصاد مقاومتی و رونق اشتغال در بودجه ۹۷ نیز کمرنگ بوده است.

گرانی ۵۰ درصدی بنزین حرف مفت است/ اقتصاد مقاومتی در بودجه ۹۷ هم کمرنگ دیده شد/ نباید برای انگلیس خبیث فرش قرمز پهن کنیم

به گزارش اختصاصی ” طنین شهر“؛ امام جمعه ماهدشت در خطبه های این هفته(۲۴ آذر) نمازجمعه ضمن اشاره به لزوم رعایت تقوا اظهار داشت: رفتار ما همواره در نظارت الهی است و باید مراقبت کنیم در گذر عمر گناهی از ما سرنزند تا در قیامت که جای حقیقی و محل حساب است شرمنده باشیم.

حجت الاسلام عظیمی زاده گفت: از دید قرآن کریم روزقیامت برپاشده چرا که در سوره مبارکه واقعه از فعل ماضی برای آیه شریفه”اذا وقعت الواقعه” استفاده شده است.

وی در ادامه به تفسیر صفت الهی “سریع الحساب” اشاره کرد و افزود: واژه سریع در این صفت به سرعت از نگاه مادی بشر نپرداخته اما ما باید بدانیم پروردگارمان در این دنیا و البته در قیامت تمام رفتارهای بشر را بررسی می کند.

حجت الاسلام عظیمی زاده در بخش دیگر خطبه های خود به روز ملی پژوهش اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما در امر پژوهش بسیار ضعیف عمل می کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: وزارت علوم، آموزش و پرورش و البته در کنار آن وزارت بهداشت نیز توجهی به حوزه پژوهش ندارند که بخشی از آن به عدم تخصیص بودجه کافی و بخشی دیگر به نهادینه شدن تنبلی در میان برخی صاحب نظران باز می گردد.

خطیب نمازجمعه ماهدشت در ادامه فرارسیدن روز حمل و نقل را به رانندگان کشور و شهر ماهدشت تبریک گفت و خاطرنشان کرد: قشر رانندگان جامعه بسیار صبور و زحمتکش هستند و نباید فراموش کنیم که قطعا گرانی گازوئیل آنها را به زحمت می اندازد.

حجت الاسلام عظیمی زاده در ادامه با اشاره به روز ملی وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: قشر دانشجو و روحانیون دو قشر مرجع و اثرگذار هستند و هرچه به یکدیگر نزدیک تر شوند به نفع مردم است.

وی در توضیح این مطلب خاطرنشان کرد: قشر دانشجو در مدیریت کشور نقش بسزایی دارد و روحانیون نیز در حوزه راهبری جامعه تاثیرگذارند.

حجت الاسلام عظیمی زاده در ادامه به مناسبت “یلدا” در آداب و رسوم ایرانیان اشاره کرد و افزود: گرامیداشت یلدا برگزاری مهمانی خانوادگی با شادمانی و شور و شعف بسیار پسندیده و مورد تاکید پیامبر و ائمه اطهار(ع) بوده است اما باید توجه کنیم که در چنین مراسماتی بستر گناه آماده نشود.

خطیب نمازجمعه ماهدشت در بخش دیگر سخنان خود به حضور وزیر انگلیس در تهران اشاره کرد و گفت: بنابه فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) انگلیس خبیث و منبع نکبت برای مردم منطقه بوده است و مسئولین ما باید توجه داشته باشند که برای چنین دولتی فرش قرمز پهن نکنند.

حجت الاسلام عظیمی زاده تصریح کرد: برخی از مسئولین و افراد عادی تصور می کنند که ورود سران غرب مایه برکت است در حالی که بارها شاهد بودیم آمدن آنها اوضاع ایران را بدتر هم کرده است و باید تلاش شود رفت و آمد آنها منجر به بروز انحرافات نشود.

وی در خصوص بودجه سال ۹۷ نیز اظهار داشت: لایحه بودجه در حال حاضر در مجلس به بحث و تبادل نظر گذاشته شده و من هم به عنوان امام جمعه و هم به عنوان کارشناس این حوزه تصور می کنم  علیرغم تاکید مکرر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مقوله های مهم اقتصاد مقاومتی و رونق اشتغال در بودجه ۹۷ نیز کمرنگ بوده است.

خطیب نمازجمعه ماهدشت در ادامه به احتمال گرانی حامل های انرژی اشاره و تاکید کرد: گرانی ۵۰ درصدی بنزین حرف مفت است چرا که دوش مردم بیش از این تحمل سنگینی و فشار تورم را ندارد.

حجت الاسلام عظیمی زاده با طرح این سؤال از دولت که بنا بود در برابر برخی از گرانی ها به یارانه مردم اضافه شود پس چه شد؟ خاطرنشان کرد: نه نفت و نه گاز و نه هیچ منبع دیگری سرمایه به شمار نمی رود و این مردم هسند که سرمایه های نظامند و دولت و نمایندگان مجلس می بایست بودجه را طوری تعریف کنند که ضعفا و سطح عمومی جامعه در آن لحاظ شوند.

وی در ادامه با قدردانی از نیروی انتظامی ماهدشت به دستگیری سارقین و ضبط محموله های مسکرات در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: هریک از ما باید قدردان زحمات مدافعین امنیت کشور و شهر خود باشیم.

امام جمعه ماهدشت در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سرباز “پویا اشکانی” که در برخورد با قاچاقچیان به شهادت رسید خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی در برقراری امنیت و آسایش شهر تلاش بی وقفه ای را دارد و شایسته است ما ضمن همراهی با این عزیزان بستر ساز افزایش امنیت شهر و کشور خود باشیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات