بازشدن گره ترافیکی کرج به “چندماه آینده” موکول
  استعفای دسته جمعی شورای روستایی در شهرستان ملارد
  فست فود های سالم کدامند؟
  اسحاق جهانگیری در پوششی خاص!
  درباره ویتامین ب ۱۲ چه اطلاعی دارید؟
  کودکان مشکین دشتی با “مبانی کارآفرینی” و “مشاغل
  مسابقات جودو جام “یادبود شهدای سانچی” در مشکین
  استمرار گلایه شهروندان شهرک بعثت مشکین دشت
  میزبانی ماهدشت کرج از ۲ رویداد مهم ورزشی/
  شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران
  هنرمندی مردمی که عضو گروه جهادی استان البرز
  بخش پاراکلینیک بیمارستان های محمدشهر و ماهدشت افتتاح
  مسابقه جایزه بزرگ جام جهان پهلوان “عباسپور” در
  برگزاری دوره آموزش پناهگیری در برابر زلزله در
  تربیت خبرنگار انقلابی هدف بسیج رسانه است
  ۱۵ نکته ای از فاجعه نفتکش سانچی که
  حجاب خانم بازیگر مشهور در خارج از کشور
  سواد فقهی روحانی از خیلی از آقایان بیشتراست/
  اعلام موجودیت یک گروه تروریستی جدید با تابلو
  سلسله نشست های روشنگری و آسیب شناسی در
  از “ثانیه های خیس” تا “سمفونی خزان” /
  ۵ روش خانگی جهت تمیز کردن فر
  «خبر خوب» در راه است
  عکس هایی از آخرین دقایق نفتکش سانچی پیش
  دغدغه شیرین این روزهای شفر در استقلال
  چه کسی دکمه پایان فیلترینگ «تلگرام» را فشار
  «مهدی جهانگیری» آزاد نشده است
  فشار اقتصادی مضاعف؛ ترفندی که “ترامپ ” برای
  مسئولین بازی “دولت قبل” را پایان دهند/ چندبار
  جناح های سیاسی همدیگر را تحمل کنند/ حمایت
تارخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲
کد خبر : 24266

در نخستین نشست هم اندیشی مدیران کانون های فرهنگی مساجد ماهدشت کرج عنوان شد؛

فعالیت ۱۵ کانون فرهنگی در مساجد ماهدشت/ خلابرنامه ریزی فعالیت کانون ها را تحت الشعاع قرار داده است

نخستین نشست هم اندیشی مدیران کانون های فرهنگی مساجد ماهدشت به میزبانی امام جمعه و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد این شهر در دفتر امام جمعه ماهدشت برگزار شد و طی آن هریک از مدیران کانون های فرهنگی مساجد فعالیت ها و مشکلات خود را مطرح کردند.

فعالیت ۱۵ کانون فرهنگی در مساجد ماهدشت/ خلابرنامه ریزی فعالیت کانون ها را تحت الشعاع قرار داده است

به گزارش اختصاصی “طنین شهر “؛ روز چهارشنبه (۲۲ آذر)، نخستین نشست هم اندیشی مدیران کانون های فرهنگی مساجد ماهدشت در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد.

در این نشست مسئولین هریک از کانون های فرهنگی مساجد برنامه ها و مشکلات خود را در حضور امام جمعه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و رئیس کانون های فرهنگی مساجد شهر مطرح کردند.

در همین راستا، حجت الاسلام دهقاندار مسئول کانون فرهنگی تخصصی “مهدویت” با اشاره به لزوم توجه به جایگاه کانون های فرهنگی مساجد اظهار داشت: بحمدلله کانون های مساجد ماهدشت تا کنون موفق به کسب عنوان برترین کانون های فرهنگی در استان شده اند و خوشبختانه یکی از کانون های فرهنگی ماهدشت ۶ سال به طور متناوب به عنوان برترین کانون فرهنگی استان البرز معرفی شد.

وی افزود : ۱۵ کانون فرهنگی فعال در مساجد ماهدشت فعالیت دارند که در این بین کانون مسجد سیدالشهدا (ع) یکی از ۶ کانون تخصصی استان البرز با موضوع مهدویت را شامل می شود.

حجت الاسلام دهقاندار خاطرنشان کرد: با توجه به بافت جمعیتی ماهدشت و سکونت مهاجرین و اتباع افغانی در این شهر اهمیت دادن به این قشر جز اولویت های اکثر کانون های فرهنگی مساجد بوده است و خوشبختانه ما شاهد فعالیت فرهنگی و مذهبی اتباع در این شهر هستیم.

در ادامه امام جمعه ماهدشت به عنوان میزبان جلسه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که (نقل به مضمون)فرمودند، دغدغه های فرهنگی خواب را از چشمانشان گرفته است اظهار داشت: متاسفانه در عرصه فرهنگ نهادهای بسیاری مشغول هستند و این امر بعضا به فعالیت جزیره ای و یا موازی کاری می انجامد.

حجت الاسلام عظیمی زاده گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سهم بزرگی را در اصلاح امور فرهنگی دارد و طرح افتتاح کانون های فرهنگی مساجد از جمله طرح های مطلوب این وزارتخانه بوده است.

وی در ادامه به لزوم همکاری کانون های فرهنگی مساجد با بسیج اشاره کرد و افزود: مدیران کانون های مساجد باید با تعامل سازنده با سایر نهاد های فعال  هجمه های فرهنگی دشمن را خنثی کنند .

امام جمعه ماهدشت تصریح کرد: این شهر پتانسیل بسیار خوبی برای اجرای برنامه های فرهنگی دارد و بهتر است در چیدمان پازل فرهنگی شهر روی اقدامات بومی نیز تمرکز شود.

حجت الاسلام عظیمی زاده در بخش دیگر سخنان خود با انتقاد از کمبود بودجه فرهنگی در کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه علیرغم اینکه هزینه کردن برای مسائل فرهنگی نوعی سرمایه گذاری تلقی می شود، بودجه چشمگیری به فعالیت های فرهنگی تعلق نمی گیرد.

وی در ادامه به نقش رسانه ها در پیشبرد اهداف فرهنگی اشاره کرد و افزود: انتقاد و  تیزبینی از جمله ویژگی های رسانه مطلوب است و قطعا رسانه ها می توانند نقش محوری در تقویت امور فرهنگی داشته باشند.

امام جمعه ماهدشت در پایان تصریح کرد: بر اساس نظر مدیران کانون های مساجد خلا نبود برنامه سازمان یافته و نظارت بر فعالیت کانون ها احساس می شود که امیدواریم با تلاش مجدانه فعالان و نهاد های فرهنگی این موضوعات حل شوند.

 

انتهای پیام/

 

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات