۳ گناه نابخشودنی در اسلام
  دانه های این میوه بهترین آسپرین است!
  دامن رنگارنگ خانم بازیگر در جشنواره فیلم فجر
  بند عجیب در قرارداد ستاره پرسپولیس
  فیلم‌های پرحاشیه جشنواره جهانی فجر
  چرا مومیایی کشف‌شده در شهرری متعلق به رضاشاه
  لزوم تشکیل کارگروه دانش پژوهان رسانه ای در
  «شرایط خاص» بهتاشِ پایتخت/عکس
  هندوانه نبریده را داخل یخچال نگذارید!
  قاتلی که قبل از اعدام در زندان کرج
  هرگز برنج پخته مانده را مصرف نکنید!
  صالحی: شرمنده رییس فرهنگ و ارشاد مشهد و
  سعید مرتضوی هم‌بند کدام زندانیان مشهور است؟
  آئین تکریم و معارفه فرماندهان حوزه بسیج ماهدشت
  مرگ انسان با خوردن همزمان ماهی و ماست!
  پوشش متفاوت بازیگر زن فرانسوی مشهور در تهران
  با شگفت‌ انگیزترین اتاق خواب دنیا آشنا شوید
  سپاه ؛ دستاورد ارزشمندانقلاب اسلامی
  انفجار و تیراندازی در نزدیکی کاخ سلطنتی در
  مقام و منزلت حضرت عباس (ع) نزد ائمه
  اراده و پشتکار عامل اصلی موفقیتم بود/ برخی
  «چارلی چاپلین» بدون گریم!
  چگونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟
  ایمن‌ترین خودروی انگلستان بدون تلفات جاده‌ای!
  ۱۰ دلیل برای اینکه نوشابه نخوریم
  چرا تلگرام فیلتر می‌شود؟/ فاجعه‌ای به نام «گرام»!
  اگر هدف خدا باشد اختلاف نظرها از بین
  کیک ۱۲۰ سالگی سینمای ایران/ تصویر
  مجلل ترین فرودگاه جهان کجاست ؟
  مصرف لیمو ترش با چای اکیداً ممنوع!
تارخ انتشار: یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
کد خبر : 24175

ناگفته‌های زاکانی از لشکرکشی‌های تیر ۷۸/ دانشجویان اسیر گروه‌های سیاسی‌‌ نشوند

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: دانشجوی انقلابی آرمان‌گرای واقعی است و آزادی، استقلال، عدالت و پیشرفت معنوی و مادی ویژگی آرمان‌خواهی دانشجوی انقلابی است.

ناگفته‌های زاکانی از لشکرکشی‌های تیر ۷۸/ دانشجویان اسیر گروه‌های سیاسی‌‌ نشوند

علیرضا زاکانی در سخنرانی مراسم روز دانشجو که در سالن شهید مطهری دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد کرج برگزار شد با گرامیداشت روز دانشجو، اظهار داشت: دانشجوی انقلابی ۱۲ خصوصیت کلی دارد که شامل داشتن ایمان و خودسازی معنوی و مادی و دومین ویژگی درس و مطالعه علمی است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه دانشجو انقلابی باید حداقل این دو ویژگی را داشته باشد، افزود: دانشجو انقلابی اهل تعقل و معرفت است و باید در علوم روز پیشرو باشد و افراد انقلابی و دانشجویان این عرصه زمان‌شناس هستند.

زاکانی خاطرنشان کرد: دانشجوی انقلابی آرمان‌گرای واقعی است و آزادی، استقلال، عدالت و پیشرفت معنوی و مادی ویژگی آرمان خواهی دانشجوی انقلابی است.

وی ادامه داد: آرمان‌گرایی واقع‌بین باید طوری عمل کند که عدالت‌خواهی و آرمان‌گرایی را با عقلانیت و واقع‌بینی متصور شود و دانشجوی انقلابی به مردم دروغ نمی‌گوید و یک دانشجوی انقلابی برای رسیدن به اهداف از هر وسیله‌ای استفاده نمی‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم به حوادث و لشکرکشی‌های تیر ۷۸ اشاره کرد و گفت: دانشجوی انقلابی باید استقلال داشته باشد تا اسیر گروه‌های سیاسی و مجیزه‌گویی این گروه‌ها نشود و بنابراین دانشجوی انقلابی اهل خدمت‌گزاری به مردم و جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه گروه‌های جهادی با درد مردم آشنا می‌شوند و اهل خدمت هستند و دانشجو اهل سختی برای مردم است، خاطرنشان کرد: دانشجوی انقلابی اهل اقدام و عمل انقلابی است و هر زمان که نیاز به حضور و عمل باشد در میدان انقلاب و اسلام حضور جدی و موثر دارد.

زاکانی با بیان اینکه دانشجوی انقلابی تحول‌خواه است و از وضع موجود احساس رضایت کامل نمی‌کند، اضافه کرد: این بدان معنا است که دانشجوی انقلابی منفعل نیست و یک نمونه دانشجوی انقلابی، خوب و موثر در انقلاب “شهید حسن باقری” است که این شهید با ایده‌های خود شرایط دفاع مقدس را تغییر می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه بعد از کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ فضای خفقان و استبداد ایجاد شد، افزود: دانشجویان در سال ۳۲ با عمل به هنگام سه شهید را تقدیم کشور کردند و نقطه درخشانی را در تاریخ ایران به ثبت رساندند و در ۱۳ آبان سال ۵۸ با اقدامی به موقع لانه جاسوسی آمریکا را تصرف کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با تاکید بر اینکه انقلابی و غیر انقلابی در ایران برای کشورهای استعماری و آمریکا  فرق نمی‌کند، توضیح داد: رایس در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد که آمریکا به دنبال ایجاد خاورمیانه بزرگ است و تنها کشورهای ایران، عراق، سوریه و لبنان در این زمینه باید تغییر می‌کرد و سه پیام از سوی رهبر انقلاب در جنگ ۲۰۰۶ برای دبیرکل حزب‌الله لبنان ارسال شد که مقاومت در آینده قدرت بزرگ منطقه‌ای می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در حال تغییر  مسیر جریان تاریخ است، گفت: گروه‌های تکفیری در عراق و سوریه با نابودی تمدن و میراث فرهنگی درصدد ایجاد خاورمیانه بزرگ مدنظر آمریکا و در نهایت شکست ایران در منطقه بودند و اصل اساسی حضور ایران در سوریه برای دفاع از امنیت کشور است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات