تخریب محل اجتماعات معتادان نجات یافته در ماهدشت
  طرح رایگان معاینه چشم در مشکین دشت فردیس
  شورای شهر کرج به فکر چهارمین شهردار در
  برای درمان افسردگی چه بخوریم؟
  “اشکان دژاگه” بعد از ورود به ایران سیّد
  واکنش تند عراقی ها به حرف های ضد
  ۱۶ نقطه حادثه خیز در محور کرچ –
  آیا اموات شبهای جمعه به خانه خود باز
  خبرنگاران باید بازگو کننده حقیقت امورباشند نه واقعیت
  موشک باران اسراییل توسط گردان عزالدین قسام
  اعمال شب و روز «دحوالارض»
  بیت مشهوری که مصرع دومش را امام علی(ع)
  تبریک متفاوت “شیلا خداداد” به مناسبت روز خبرنگار
  تقلید مهاجم پرسپولیس از رونالدو/ تصویر
  هاشم نژاد: بریز و بپاش نکنند/ کولیوند: معیشت
  پیش‌بینی دمای ۴۲ درجه در البرز
  آغاز طرح تبدیل زمین های بلااستفاده مشکین دشت
  خبرنگاری؛ حرفه ای پر مخاطره / خبرنگاران؛ ایستاده
  خبرنگاران می‌توانند عامل سازش یا تنش در یک
  رتبه ۳ کنکور زبان های خارجی:داوطلبان پول و
  کمبود بنزین در سطح استان البرز تکذیب شد
  روح انسان پس از مرگ کجا می رود؟
  به هیچ وجه “کره “را در یخچال نگه
  در تجمع اعتراض آمیزکرج و برخی شهرها چه
  ماجرایی که باعث سجده شکر رهبر انقلاب شد
  خبر اعتصاب و تعطیلی واحدهای صنفی در کرج
  جدول برنامه قطع برق استان البرز در ۹
  خواص فوق العاده “بادرنجبویه”
  اسامی نفرات برتر کنکور سراسری اعلام شد
  کلمه فارسی که نمی شود آن را به
تارخ انتشار: سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۳
کد خبر : 23501

رئیس کانون اسلامی مهندسین البرز عنوان کرد؛

بیمارستان در آئین نامه طراحی جز “ساختمان های ضروری” است/ سازه های مقاوم در برابر زلزله ریزش کامل ندارند

مهندس افشین محمدی گفت: رعایت نکات ایمنی در ساخت سازه های بیمارستانی ضروری است و آنها باید طوری طراحی شوند که پس از وقوع زلزله قابل بهره برداری باشند.

بیمارستان در آئین نامه طراحی جز “ساختمان های ضروری” است/ سازه های مقاوم در برابر زلزله ریزش کامل ندارند

به گزارش اختصاصی«طنین شهر»؛ زلزله یکشنبه شب در استان کرمانشاه حادثه بزرگی بود که با عدم مدیریت صحیح بحران و کمبود زیر ساخت های لازم برای جبران خسارات آن، به فاجعه تبدیل شد.

سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب از جمله شهرهای استان کرمانشاه بودند که در پی این زلزله کم سابقه مصدومین بیشماری به جا گذاشتند، مصدومینی که قطعا با وجود عدم تخریب بیمارستان های شهر خود درد و رنج کمتری متحمل می شدند.

بیمارستان نو ساز شهدای سرپل ذهاب و امام خمینی(ره) اسلام آباد غرب هر ۲ از جمله بیمارستان های تازه ساخت این استان هستند و  از عمر آنها کمتر از چند ماه نمی گذرد اما تاب زلزله را نداشته و یکی از آنها از قسمت های مختلفی همچون سقف و دیواره ریزش داشته و دیگری (سرپل ذهاب) به طور کامل تخریب شد.

در همین راستا روز سه شنبه، احمد صفری نماینده کرمانشاه، با نقد عدم نظارت و رعایت استانداردها در این قبیل پروژه های حیاتی از استانداران و سازمان نظام مهندسی گلایه کرد.

خبرنگار ما در پی انتشار خبر گلایه این نماینده ، برای اطلاع از اهمیت سازه های بیمارستانی با رئیس کانون اسلامی مهندسین البرز گفت و گویی داشته که در ادامه می خوانید:

 

 

افشین محمدی رئیس کانون اسلامی مهندسین البرز در گفت و گو با خبرنگار “طنین شهر” ضمن تسلیت به خانواده های داغدار زلزله زده، در خصوص شرایط سازه های بیمارستانی اظهار داشت: در آئین نامه طراحی ساختمان مقاوم در برابر زلزله، بیمارستان ها جز گروه “ساختمان های با اهمیت زیاد” قرار دارند.

وی افزود: در دسته بندی ساختمان های با اهمیت در برابر زلزله نیز با دو دسته ساختمان با عنوان ساختمان ضروری و ساختمان خطرزا مواجه هستیم که بیمارستان ها شامل دسته اول(ساختمان ضروری) می شوند و رعایت برخی از استاندارد ها مانند ایستایی سازه در آن ضرورت دارد.

این مسئول در ادامه با تشریح شرایط دیگر سازه ساختمان های بیمارستانی  تصریح کرد: از جمله موارد اشاره شده در آئین نامه طراحی ساختمان های ضروری، عدم آسیب دیدگی آنها و قابل استفاده بودنشان در هنگام وقوع زلزله است.

رئیس کانون اسلامی مهندسین البرز گفت: متاسفانه اخیرا در اکثر موارد، ایمنی سازه ها در اولویت اول قرار نمی گیرد و مسئولین باید با وجود زلزله خیز بودن کشور، در این باره با همکاری مهندسین خبره و متعهد تلفات جانی و خسارات مالی را به حداقل برسانند.

در پایان با گریزی به سخنان رئیس کانون مهندسین البرز، باید گفت فارغ از نگاه سیاسی به موضوع خسارات مسکن مهر و بیمارستان های فروریخته لازم است مسئولین عالی رتبه اجرایی هر منطقه اعم از استانداران و فرمانداران نظارت ویژه ای بر کیفیت و روند اجرایی ساخت و ساز پروژه های اینچنینی داشته و صرفا مدیریت آن را به پیمانکاران واگذار نکنند تا در مواقع بحرانی و اینچنینی شاهد از بین رفتن ساختمان های ضروری شهرها نباشیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات