نکات مهم در درمان نفخ معده
  روایت جالب “پرویز پرستویی” /وقتی استیون‌هاوکینگ در زلزله
  چرا حال و هوای عید نیست؟
  ایرانی‌ها امسال چه خودروهایی را بیشتر خریدند؟
  پشت پرده اعتراض کشاورزان در نمازجمعه اصفهان چیست؟
  خادمین ستاد نمازجمعه محمدشهر کرج تقدیر شدند+تصاویر
  افزایش ۳۰۰ درصدی عوارض نوسازی در مشکین دشت
  ناباروری بخشی از علل طلاق زوجین البرزی را
  آئین افتتاح مسجد جامع مشکین دشت فردیس برگزار
  مانور مشترک مدیریت بحران در تاسیسات گاز البرز
  آئین درختکاری در بزرگترین بوستان جنگلی جنوب البرز
  محمدمیرزا: مخالف طرح برون سپاری هستم/ شورا باید
  شمیم پرچم مضجع شریف امام حسین(ع) آسایشگاه کهریزک
  ۱۵۰۰ اصله نهال مثمر و غیر مثمر در
  برگزاری رفراندوم برای “حجاب” بی پایه و اساس
  طرح اهدا لوازم خانگی به نیازمندان در محمدشهر
  فرانسه ؛ سگ زردی که برادر شغال است!
  اساسنامه “شورای راهبردی بانوان البرز” تصویب شد
  آئین “روز درختکاری” در ماهدشت کرج برگزار شد+تصاویر
  جشن “روز مادر” در کهریزک کرج برگزار می
  انصاری : “بهمنی” کم کارترین نماینده البرز در
  ۴۰۰ میلیون تومان کالای قاچاق در کرج کشف
  پیازچه بخورید و بدن تان را شگفت زده
  طرح خطرناک جاسوسان محیط زیست برای ایران که
  زنده یاد حمیده خیرآبادی در کنار دختر و
  چرا نام خیابان مصدق تغییر یافت؟
  چهره واقعی حضرت عیسی (ع) چگونه بود؟ +تصویر
  خبر بد برای ستاره پرسپولیس/ امیدها، ناامید شد
  استقبال ویژه مصر از ولیعهد عربستان در آسمان
  اساسنامه کارگروه فرهنگی محمدشهر تصویب شد
تارخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
کد خبر : 22259

سفر یک روزه برای مسئولین البرز بیشتر از طلاق و اعتیاد مهم است/ سهم آسیب های اجتماعی از اعتبارات ۶هزار میلیاردی سفر هیات دولت فقط ۱٫۴ میلیارد

چرا هزینه سفر یک روزه چند تن از مسئولین کشور باید بیش از آسیب های اجتماعی که هر روز و هر ساعت گریبان گیر شهروندان است باشد؟

سفر یک روزه برای مسئولین البرز بیشتر از طلاق و اعتیاد مهم است/ سهم آسیب های اجتماعی از اعتبارات ۶هزار میلیاردی سفر هیات دولت فقط ۱٫۴ میلیارد

 روز گذشته توکل لطفی معاونت اجتماعی استانداری البرز در گفتگو با خبرگزاری ایرنا البرز اعلام کرد که اعتبار آسیب های اجتماعی البرز یک میلیارد و چهارصد میلیون توماناز محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

سفر یک روزه برای مسئولین البرز بیشتر از طلاق و اعتیاد مهم است/ سهم آسیب های اجتماعی از اعتبارات 6هزار میلیاردی سفر هیات دولت فقط 1.4 میلیارد

این در حالی است که استان البرز یکی از پر جمعیت ترین استان های کشور است و فقط شهر کرج که چهارمین کلان شهر کشور است جمعیتی بیش از دو میلیون را در خود جای داده است و از طرفی به علت مهاجر پذیر بودن، و قرار گرفتن در حاشیه پایتخت معضلات اجتماعی و فرهنگی زیادتری نسبت به دیگر مناطق در آن وجود دارد.

اعتیاد، فقر، طلاق، خودکشی، بی بند و باری جنسی، بیکاری، جرم و بزه های اجتماعی، حاشیه نشینی، تکدی گری و… که دامان گیر استان تازه تاسیس البرز است قطعاً نیازمند توجه و برنامه بسیار جدی است که با این میزان از اعتبارات و بودجه ها راه به جایی نخواهد برد.

سفر یک روزه برای مسئولین البرز بیشتر از طلاق و اعتیاد مهم است/ سهم آسیب های اجتماعی از اعتبارات 6هزار میلیاردی سفر هیات دولت فقط 1.4 میلیارد

 

متاسفانه در تعدادی از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق، البرز رتبه بالایی در کشور دارد که نشان از عمق این مشکل و ضرورت توجه بیشتر مسئولین به آنها دارد و بارها مسئولین مختلف اجرایی، قضایی و امنیتی در این باره هشدار داده اند.

معاونت اجتماعی استانداری در حالی از بودجه یک میلیارد و چهارصد میلیونی این حوزه سخن می گوید که بنا به گفته استاندار سابق سفر هیات دولت برای البرز ۶ هزار میلیارد تومان رهاورد بودجه ای داشته است؛ این که سهم حوزه اجتماعی در البرز فقط ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان باشد بسیار تاسف آور است.

از سوی دیگر سفر سال گذشته هیات دولت به البرز به تنهایی یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان هزینه فقط روی دست شهرداری کرج گذاشته است و با این وجود معضلات بزرگ مردم این استان مانند طلاق و اعتیاد قرار است با یک چنین اعتباری درمان شود.

سفر یک روزه برای مسئولین البرز بیشتر از طلاق و اعتیاد مهم است/ سهم آسیب های اجتماعی از اعتبارات 6هزار میلیاردی سفر هیات دولت فقط 1.4 میلیارد

این موضوع که تا چه تخصیص اعتبارات دراستان متناسب با نیازها و ضرورت های موجود در نظر و هزینه می شود برای شهروندان و مردم ابهام آور و جای سوال است و مسئولین باید پاسخ گو باشد که برای مثال یک سفر یک روزه چند نفر از مسئولین کشور باید بیش از آسیب های اجتماعی که هر روز و هر ساعت گریبان گیر شهروندان است بیشتر باشد؟

و انتظار می روند این روند که حاکم بر دستگاه های اجرایی استان در دوره پیش که همیشه موضوعات فرهنگی و اجتماعی کم اهمیت تر از مسائل سیاسی و یا عمرانی در نظر گرفته می شد در دوره جدید اصلاح شود تا کمی از معضلات اجتماعی و فرهنگی این استان کاسته شود.

منبع: «تیتریک»

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات