نمایشگاه اقوام در کرج آغاز بکار کرد
  نوع نشستن «پوتین» مقابل ولایتی نشانه چه بود؟
  ایزدی: بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دنبال
  چگونه فرزندان را با اهل بیت (ع) آشنا
  حادثه در خط مترو کرج به تهران/اختلال بعد
  ۵ ماده غذایی که در فریزر هم خراب
  «پایتخت ۶» ؛ یک سریال ماورایی!
  بیرانوند۸ پیشنهاد اروپایی دارد
  مکانی شگفت انگیز در سیستانِ ایران
  عجیب ترین چیزهای کشف شده در هواپیما
  بنیاد تعاون سپاه پاسداران بدهی به شهرداری تهران
  کودک و نوجوان در استان البرز مهجور مانده
  ماجرای تبلت “محسن هاشمی” چیست؟
  آداب غذاخوردن در کلام ائمه(ع)
  قدرتمندترین دشمن چربی خون
  کار کثیف ۱۳ سعودی به کمک عراقی ها
  جنجال بر سر رقاص های اینترنتی ادامه دارد/
  وزارت کشور گزینه شورای شهر برای شهرداری کرج
  آخرین وضعیت ایمن‌ترین آزادراه کشور
  وزیر اطلاعات:با متخلفان و بدهکاران اقتصادی برخورد قهرآمیز
  کی‌روش ماندنی شد
  کشورهایی که بالاترین درآمد سرانه را دارند
  چرا در بهشت خواب وجود ندارد؟
  کسانی که حتما آلزایمر می گیرند
  محدودیت‌های ترافیکی محور کرج – چالوس در آخرهفته
  ۵۰ نفر از مدیران شهرداری کرج مدرک تحصیلی
  مسعود شجاعی در جمع جهادگران بسیج دانشجویی اهواز
  جدیدترین تصویر از اختلاسگر فراری در کانادا
  هرروز پاهایتان را بالا ببرید
  صدا و سیما چگونه «قماربازی» را حلال کرد؟!
تارخ انتشار: پنج شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
کد خبر : 21346

الگوی نیروی انسانی کارآمد از دیدگاه رهبری

مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در دیدار با فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی کشور بهره گیری از نیروی انسانی توانمند را نسخه علاج بخش مقابله با مشکلات دانسته و تاکید کردند، شجاعت، تدبیر، سواد و خستگی ناپذیری از جمله ویژگی های نیروی انسانی توانا در الگوی توسعه ایرانی – اسلامی به شمار می رود.

الگوی نیروی انسانی کارآمد از دیدگاه رهبری

به گزارش اختصاصی «طنین شهر»،  داشتن نیروی انسانی توانمند یکی از موئلفه های توسعه و پیشرفت کشورها است، در جدید ترین آمار جهانی ۸۰ درصد ثروت ژاپن و ۷۸درصد ثروت کشور آلمان نیروی انسانی معرفی شده و کشورهای توسعه یافته نگاه ویژه ای به آن دارند.

توجه به ارزش نیروی انسانی بارها در بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار با دانشجویان و نخبگان نیز عنوان شده و ایشان اخیرا در دیدار با فرمانده و پرسنل پدافند هوایی کشور به عنوان جوان ترین نهاد امنیتی، بهره گیری از نیروی انسانی توانمند را نسخه علاج بخش برای مقابله با موانع و مشکلات دانستند.

ایشان هربار در خصوص نیروی انسانی مطلبی را بازگو فرمودند صفاتی ازجمله شجاعت، تدبیر، سواد و خستگی ناپذیری را به آن نسبت داده و نیروی انسانی کارآمد را ثروت آفرین تلقی کردند.

در همین راستا جمع بندی کوتاهی در خصوص بیانات رهبر معظم انقلاب در رابطه با توجه به نیروی انسانی توانا و الگوی صحیح توسعه و پیشرفت را در ادامه می خوانید:

حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) تفسیر جامعی در خصوص الگوی توسعه و نیروی انسانی توانا دارند ایشان بارها با انتقاد از تفکر پهلوی و قاجار تمایل آنها به غرب را برای ابراز توسعه و پیشرفت کاری عبس دانسته و معتقد هستند غرب در ارائه الگو توسعه ناموفق عمل کرده است.

ایشان با تاکید بر از میان رفتن منزلت و ارزش نیروی انسانی پیشرفت غرب را مادی عنوان فرمودند و تصریح کردند، در غرب اخلاق و شرف انسانی قربانی پیشرفت می شود.

با کنکاشی کوتاه در بیانات ایشان با موضوع صفات نیروی انسانی می توان به الگوی مدنظرشان برای پیشرفت و توسعه دست یافت.

رهبر معظم انقلاب در ارائه الگوی توسعه ایرانی – اسلامی بیشتر از توجه به سرمایه تولید به سرمایه دانش تکیه دارند و توسعه پایدار را انسان محور می دانند.

ایشان بارها با مثال زدن توانایی های جوانان دوران دفاع مقدس در تولید ادوات جنگی بدون پیش زمینه علمی، توکل و توسل را از عناصر پیشرفت نیروها در آن دوران دانستند و آن نیروهای خوش فکر انقلابی و مومن را منبع استراتژیک جامعه معرفی کردند.

اصرار ایشان مبنی بر توجه به اقتصاد دانش بنیان و همچنین راه اندازی طرح هایی همچون طرح شهاب که استعداد دانش آموزان را از مقطع ابتدایی و راهنمایی کشف کند علاوه بر تیزبینی و درایت ایشان بیانگر این مهم است که تربیت نیروی انسانی بنابر الگوی توسعه ایرانی – اسلامی باید به مهمترین رویکرد دستگاه های مرتبط تبدیل شود.

در پایان باید یادآور شد طبق نظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیروی انسانی ثروتی پایان ناپذیر است و توجه به آن باید در اولویت قرار گیرد.
اکنون امنیت مرزها با حضور نیروی انسانی متعهد و توانمند تامین می شود، اختراعات و نوآوری ها از انسان بر می آید و بشر تنها موجودی است که با توان عقل و خلاقیت خود موانع پیشرفت را از بین می برد.
در نتیجه سفارش رهبری مبنی بر توجه نیروی انسانی را می توان در جمله ای خلاصه کرد و نوشت: نیروی انسانی ثروتی پایان ناپذیر است که هیچ کشوری حاضر نیست آن را به ما بفروشد! در نتیجه علاوه بر تربیت نیروی انسانی کارآمد باید از آنها مراقبت کرد تا پدیده فرار مغزهانیز برای همیشه ازبین رود.

حاجی آقا

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات