تیتر داغ
  برگزاری مسابقه استعدادیابی در مشکین دشت فردیس
  بانوی گیلانی آمر به معروف: اگر زمان به
  جهانگیری مچکریم!!
  شکست ضدانقلاب این بار در “کازرون”
  مرگ دلخراش راننده نیسان در اشتهارد
  چرخ سفال و سرامیک در «گلستانک» محمدشهرمی چرخد
  مردم امکانات اولیه نداشته باشند عدالت نیست مسئولان
  اجرای 55 پروژه محرومیت زدایی در مناطق محروم
  سقوط رژیم فاسد صهیونیستی نزدیک است
  جدیدتر ین اکتشاف ترامپ/ ماه بخشی از مریخ
  “آموزش” رویکرد اصلی بسیج رسانه استان البرز است
  ظرفیت پناهگاه سگ‌های بلاصاحب حلقه دره ماهدشت پر
  فروش انشعاب آب 40 میلیون تومانی در روستاهای
  سن حضرت ابراهيم(ع) هنگامي كه در آتش افكنده
  اشتباه فاحش در یک بیلبورد شهری بمناسبت رحلت
  هر جا مقاومت کردیم، به پیش رفتیم هر
  پروژه ادامه بزرگراه همت به کرج تا هفته
  برگزیدگان مسابقه کتابخوانی “بسیج رسانه” البرز تقدیر شدند
  تولید فرچه توالت به شکل ترامپ!
  زوج‌های نابارور البرزی خدمات رایگان دریافت می‌کنند
  انبار دپو کاغذ در کرج کشف شد
  بطحائی: مهر 98 کمبود معلم داریم
  در بودجه صداوسیما اجبار می‌کنند باید بیش از
  خوشحالی پسا قهرمانی جان جوان مشکین دشتی را
  درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو توقع دارید
  آتش گرفتن نفت کش های اماراتی گوشمالی سختی
  برخورد سرویس مدرسه با دیواری در محمدشهر/ 13
  تصویری که “ایوانکا ترامپ” از توئیترش حذف کرد
  بانوی مسیحی استرالیایی در کرج مسلمان شد
  در البرز هیچگونه کمبود کالا و ارزاق عمومی
تارخ انتشار: یکشنبه 7 آوریل 2019 - 05:15
کد خبر : 116

کمپ نیروی امدادی و خدمات رسان البرز در خوزستان مستقر می شود

استاندار البرز گقت: اولین محموله‌ ای که به صورت هوایی و در اسرع وقت به استان‌ های لرستان و خوزستان ارسال شد توسط البرز انجام شد.

کمپ نیروی امدادی و خدمات رسان البرز در خوزستان مستقر می شود

 عزیزاله شهبازی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که ظهر شنبه با موضوع تجمیع ارائه خدمات به استان سیل زده خوزستان برگزار شد، با اشاره به اینکه البرز به عنوان استان معین خوزستان در بحران سیل تعیین شده است، گفت: بر این اساس این جلسه برای هماهنگی امداد و خدمات رسانی به خوزستان تشکیل شده است.

وی افزود: از پیام‌ های تشکر نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی برای مدیریت بحران اخیر قدردانی می‌ کنیم.

شهبازی اظهار داشت: بر اساس ابلاغ وزیر کشور در تعاقب بازدید از استان‌ های سیل زده لرستان و خوزستان، شش استان به عنوان معین خوزستان تعیین شده‌ اند که باید این استان‌ها در آماده باش برای امدادرسانی و کمک رسانی باشند.

وی تصریح کرد: به طور قطع جلسه‌ ای برای آسیب شناسی و احصا وضعیت البرز در مواجهه با مخاطرات طبیعی اعم از سیل و زلزله و… برگزار خواهد شد.

استاندار البرز اضافه کرد: اکنون مردم خوزستان در رنج و زحمت هستند و سدهای بزرگی که در این استان وجود دارد همچنین دبی ورودی و خروجی آب این مخازن افزایش چشمگیری داشته که مسبب بحران‌های جدی است.

وی گفت: خوزستان و مردم آن حق بزرگی به گردن ایران اسلامی دارند و در ادوار مختلف بلاگردان کشور بوده‌اند.

شهبازی افزود: در البرز طی بحران‌ های اخیر و احتمال وقوع حادثه سیل، به واقع طعم شیرین اتحاد و انسجام را چشیدیم که این امر منتج به رضایتمندی و پیشگیری از حوادث جدی شد.

وی عنوان کرد: اکنون استان خوزستان نیز به این تدابیر و تجمیع خدمات رسانی به آسیب دیدگان نیاز دارد بنابراین مجموعه البرز باید در قالب ید واحده وارد عمل شوند.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه نباید ریتم ناهماهنگی از البرز خارج شود، گفت: البرز کمپی متشکل از نیروی امدادی و خدمات رسان در خوزستان تشکیل خواهد داد.

وی افزود: اولین محموله‌ ای که به صورت هوایی و در اسرع وقت به استان‌ های لرستان و خوزستان ارسال شد، از سوی البرز بود که این اقدام طی هماهنگی صورت گرفته با فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

شهبازی خاطرنشان کرد: فرصت‌ ها محدود است از این رو از تمامی دستگاه‌ ها و نیروهای استان انتظار می‌ رود که در کمترین زمان ممکن نسبت به انجام ماموریت‌ ها اقدام کنند.

وی گفت: از ایرلاین‌ ها نیز انتظار می‌ رود که با درک صحیحی از شرایط، پای کار باشند و ارسال محموله‌ های البرز به استان‌ های سیل زده تسریع شود.

استاندار البرز افزود: نیروهای نظامی و انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره)، دستگاه‌ های خدمات رسان مانند آب، برق و گاز باید آمادگی کامل برای اعزام و اقدام در جهت خدمات رسانی به خوزستان داشته باشند.

وی با بیان اینکه کاری بر اساس احساسات در البرز صورت نمی‌گیرد بلکه کلاسه بندی شده و با برنامه اقدام می‌شود، ادامه داد: برنامه‌ها باید پخته و جمع بندی شده مسیر خود را طی کنند.

شهبازی گفت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز مامور به هماهنگی برای ایجاد کمپ و تجمیع خدمات است تا امکانات و تجهیزات لازم فوری به خوزستان ارسال و اعزام شود.

وی افزود: فعالیت موکب‌ هایی که در اربعین به مردم خدمات ارائه می‌ دادند نیز باید با هماهنگی و در قالب همان کمپ مدیریت بحران البرز صورت گیرد.

استاندار البرز در پایان با اشاره به اینکه خوشبختانه در بارش‌ های شدید اخیر البرز متحمل خسارات مالی زیادی نشد، گفت: بر این اساس از تمامی دستگاه‌ ها خواسته شد که تا پایان وقت اداری امروز آمار دقیقی از میزان خسارت‌ های حوزه خود اعلام کنند.

انتهای پیام/