تیتر داغ
  برگزاری مسابقه استعدادیابی در مشکین دشت فردیس
  بانوی گیلانی آمر به معروف: اگر زمان به
  جهانگیری مچکریم!!
  شکست ضدانقلاب این بار در “کازرون”
  مرگ دلخراش راننده نیسان در اشتهارد
  چرخ سفال و سرامیک در «گلستانک» محمدشهرمی چرخد
  مردم امکانات اولیه نداشته باشند عدالت نیست مسئولان
  اجرای 55 پروژه محرومیت زدایی در مناطق محروم
  سقوط رژیم فاسد صهیونیستی نزدیک است
  جدیدتر ین اکتشاف ترامپ/ ماه بخشی از مریخ
  “آموزش” رویکرد اصلی بسیج رسانه استان البرز است
  ظرفیت پناهگاه سگ‌های بلاصاحب حلقه دره ماهدشت پر
  فروش انشعاب آب 40 میلیون تومانی در روستاهای
  سن حضرت ابراهيم(ع) هنگامي كه در آتش افكنده
  اشتباه فاحش در یک بیلبورد شهری بمناسبت رحلت
  هر جا مقاومت کردیم، به پیش رفتیم هر
  پروژه ادامه بزرگراه همت به کرج تا هفته
  برگزیدگان مسابقه کتابخوانی “بسیج رسانه” البرز تقدیر شدند
  تولید فرچه توالت به شکل ترامپ!
  زوج‌های نابارور البرزی خدمات رایگان دریافت می‌کنند
  انبار دپو کاغذ در کرج کشف شد
  بطحائی: مهر 98 کمبود معلم داریم
  در بودجه صداوسیما اجبار می‌کنند باید بیش از
  خوشحالی پسا قهرمانی جان جوان مشکین دشتی را
  درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو توقع دارید
  آتش گرفتن نفت کش های اماراتی گوشمالی سختی
  برخورد سرویس مدرسه با دیواری در محمدشهر/ 13
  تصویری که “ایوانکا ترامپ” از توئیترش حذف کرد
  بانوی مسیحی استرالیایی در کرج مسلمان شد
  در البرز هیچگونه کمبود کالا و ارزاق عمومی
تارخ انتشار: چهار شنبه 10 آوریل 2019 - 05:07
کد خبر : 150

پوشیدن لباس سپاه خوب است اما باید اقدام عملی انجام داد

نماینده سابق مجلس با توجه طرح سه فوریتی که در مجلس به تصویب رسید گفت: سخنرانی‌های طوفانی، شعار‌های مرگ بر آمریکا و اقدام به پوشیدن لباس سپاه خوب است، ولی باید اقدام عملی در برابر اقدام آمریکا صورت گیرد.

پوشیدن لباس سپاه خوب است اما باید اقدام عملی انجام داد

حمید رسایی نماینده سابق مجلس در دوره‌های هشتم و نهم در این مراسم با برشماری مناسبت‌های این روز گفت: آمریکا برای اولین خودش رابطه اش را با ایران قطع کرد؛ و بعد از چهل در چنین روزی، سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار داد. این تصمیم در همین مدت کوتاه، منشاء برکاتی بوده است که که این مساله باعث شد تا آمریکا به سمت نابودی خود بیشتر حرکت کند.

وی به مناسبت ۲۰ فروردین روز فناوری هسته‌ای گفت: ایران با توجه به قبول معاهده npt، اعلام کرده است به دنبال سلاح اتمی نیست. در این سال‌ها هیچ کشوری اعلام نکرده است که ایران سلاح هسته‌ای دارد. حتی کشور‌های ۵+۱ نیز که خودشان از سلاح اتمی استفاه می‌کنند، به این مساله اذعان دارند و به دنبال آن هستند تا ایران از این فناوری که در اختیار دارد، استفاده نظامی نکند.. بنابراین مساله سلاح اتمی بهانه‌ای است برای فشار به ایران؛ در صورتی که پاکستان و رژیم صهیونیستی نیز آزادانه از اسلاح اتمی استفاده می‌کنند، ولی معاهده npt را امضا نکرده اند.

سردبیر هفته نامه ۹‌ی با اشاره به وجود نماد‌هایی برای استقلال در کشور ادامه داد: ابتدای انقلاب، مرگ بر شاه نماد استقلال محسوب می‌شد. دو دوره بعد از جنگ سازندگی و از مقطعی به بعد به علت تحریم ها، صنعت هسته‌ای نماد استقلال شد. از همین رو بیگانگان به دنبال زدن صنعت هسته‌ای در کشور هستند. چون فناوری هسته و کسب آن، باعث خودباوری و ایجاد اعتماد بنفس در ایرانیان شده بود.

وی گفت: در سال ۸۲ تعهد دادیم که فناوری هسته‌ای متوقف شود و همه چیز حتی بنّایی متوقف شود، اما در مقابل سه کشور اروپایی به وعده‌های خود از جمله فروش بیشتر نفت اجرایی نشد. آقای روحانی در صورتی در مناظرات انتخابات ۹۲ می‌گوید که پلمپ هسته‌ای را باز کرده است که این با دستور رهبر انقلاب انجام شد. تعهد سعدآباد نیز پر ابهام بود. اقدامات جزئی زیادی باید توسط ما صورت می‌گرفت، اما در مقابل اقدامات کلی به تصویب رسیده بود که آن نیز عملیاتی نشد.

رسایی با اشاره به هماهنگی دولت و تیم مذاکره کننده با سیاست‌های رهبری در هشت سال دولت نهم و هم گفت: پیشرفت‌های بسیار خوبی از جمله غنی سازی اورانیوم، افزایش تعداد سانتیفریوژها، راه اندازی آب سنگین اراک که همه این‌ها با نظارت آزانس اتمی و تایید آن‌ها صورت گرفت.

نماینده سابق مجلس با اشاره به مقطع سوم مذاکرات هسته‌ای در آقای دولت روحانی بیان کرد: در مقطع سوم مذاکرات واژه خوشبین نیستم به ادبیات سیاسی ایران وارد شد. در صورتی که در قبل‌تر از این چنین چیزی مطرح نبود. کسانی که در دور اول مذاکرات در سال‌های ۸۲ تا ۸۴ می‌گفتند سانتیفریوژ لازم نیست و بایستی پلمپ کنیم در سال ۹۲ شعار میدهند که هم سانتیفریوژ باید بچرخد و هم چرخ کارخانجات و زندگی مردم باید بچرخد. این تغییر موضع نشانه عوض شدن آن‌ها نیست بلکه مجبور بودند این شعار را انتخاب کنند. چون هسته‌ای نماد استقلال شده بود؛ بنابراین رهبری می‌گویند خوشبین نیستم و استراتژی نرمش قهرمانانه را انتخاب می‌کنند، چون تجربه تیم مذاکره کننده را داشت.

وی با ترسیم خط سیر مذاکرات در طی ۱۵ سال بیان کرد: زمانی اقلیتی در راس آن مقام معظم رهبری می‌گفتند آمریکا قابل اعتماد نیست. نه فقط اصلاح طلبان بلکه برخی اصولگرایان نیز به این مساله معتقد بودند و به دنبال به نتیجه رساندن مذاکرات به شکل امروزی بودند به عنوان مثال تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام در مجلس. اقلیتی که دلواپسان نام گرفتند و روزی فحش محسوب می‌شد، اما امروز دلواپس دیگر فحس نیست و حتی برخی امروز خود را دلواپس مطرح می‌کنند.

نماینده سابق مجلس به اقدام آمریکا به توریستی خواندن سپاه هم اشاره کرد و گفت: در سال ۲۰۱۷ در قانون کاتسا، کل سپاه ذیل تحریم‌های گروه‌های تروریستی بود، ولی امروز ترامپ با توجه به همان قانون، آن را عنوان داد و سپاه را تروریست اعلام کرد. حال کسانی که روزی اصرار می‌کردند که با آمریکا مذاکره کنند، امروز نامه می‌نویسیند که آمریکایی‌های در منطقه را تروریست اعلام کنید.

وی با توجه طرح سه فوریتی که امروز در مجلس به تصویب رسید اعلام کرد: سخنرانی‌های طوفانی، شعار‌های مرگ بر آمریکا و اقدام به پوشیدن لباس سپاه خوب است، ولی باید اقدام عملی در برابر اقدام آمریکا صورت گیرد.

رسایی در ادامه به جنگ اقتصادی چین و آمریکا اشاره کرد و اذعان داشت: یکی از کار‌هایی که می‌توان انجام داد توقف واردات کالا‌های آمریکایی است. این در حالی است که در سال ۹۷ واردات از امریکا به ایران نسبت به سال ۹۶، سه برابر شده است.