تیتر داغ
  نمایش کودکان البرزی مورد توجه کارگردان “منطقه پرواز
  پا که سهل است جانم را فدای عمه
  موفقیت دانش آموزان البرزی در لیگ علمی پایا
  برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۱۰ نقطه البرز
  استارت‌آپ‌ها حافظان صنایع دستی ایران
  سامانه ثبت اموال مسئولان فعال شد
  کتاب غواص شریف رونمایی شد
  توقیف پراید با 240 میلیون ریال جریمه در
  افشای جزئیاتی جدید از دلیل انصراف ترامپ از
  ثبت وعده افتتاح بزرگراه البرز در گینس/طنز
  تجمع حمایت از طلبه آمر به معروف در
  حکیمی: مطالبات ساکنین مشکین دشت پیگیری می شود
  برق رسانی به منطقه صنعتی داشلیجه فردیس آغاز
  هوچی گری دشمن برای انفعال پلیس در برابر
  اطلاعات غافلگیر کننده درباره بوریس جانسون
  پیوستن تعدادی از مشاورین املاک مشکین دشت به
  تاریقلی شهردار ماهدشت ماند
  توزیع یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های
  ساختار شکنیِ “گاندو” تلنگری به مسئولین بود
  تکرار یاوه‌گویی‌های عربستان درباره نقش ایران در یمن
  ماجرای یک خبر کذب درباره دخترِ «محمدعلی کشاورز»
  جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت روز “عفاف و حجاب”
  البرز به عنوان استان‌خوش‌مصرفِ برق معرفی شد!
  حضور کاروان زیرسایه خورشید در استان البرز/ قاضی
  معامله قرن؛ نشستی صرفا امریکایی!
  کاروان زیر سایه خورشید 190 برنامه در البرز
  مصلایی در البرز که هم محل قرآن و
  دادستان کرج: باید نظارت و کنترل مهدهای کودک
  «ما همه باهم هستیم» چگونه شکست خورد؟!
  انتصاب جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رئیس
تارخ انتشار: یکشنبه 29 دسامبر 2019 - 07:07
کد خبر : 581

نمایش کودکان البرزی مورد توجه کارگردان “منطقه پرواز ممنوع” قرار گرفت/ وقتی سینما نخبه پروری می کند

مریم حاجی آقا گفت: شبکه ماهواره ای “من و تو” در یکی از برنامه هایش فعالیت گروه ما در البرز را نقد و عنوان کرده بود چرا باید بچه هایی کم سن و سال را درگیر مسائل بین المللی کرد!

نمایش کودکان البرزی مورد توجه کارگردان “منطقه پرواز ممنوع” قرار گرفت/ وقتی سینما نخبه پروری می کند

به گزارش طنین شهر به نقل از “تیتریک“؛ مدتی است که فعالیت های مجازی یک گروه از کودکان البرزی مورد توجه بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته و ویدئوهای جالب آنها در این فضا دست به دست می شود.

باخبر شدیم آخرین اجرای این گروه که اتفاقا با بهره از ایده ی یکی از اعضا گروه و مربوط به فیلم سینمایی “منطقه پرواز ممنوع ” بوده است مورد توجه کارگردان و تهیه کننده این فیلم قرار گرفته ، به همین بهانه گفت و گویی با ایده پرداز کوچک این ویدئو و مادرش که در این مسیر پشتیبان اوست ،ترتیب داده ایم که در ادامه می خوانید:

لطفا خودتان را معرفی کنید .

یاسمین فدایی فرد هستم و 8 سال دارم.

وقتی شعرخوانی

ایده اجرای کلیپ “منطقه پرواز ممنوع” چطور به ذهن شما رسید؟

من در شبکه پویا کلیپ های تبلیغاتی فیلم “منطقه پرواز ممنوع “را می دیدم و خیلی دوست داشتم که این فیلم را ببینم و به دوستانم هم معرفی کنم ، به همین خاطر برای مادرم داستانی را تعریف کردم که به عنوان تبلیغ تماشای این فیلم باشد و از او خواستم تا کمکم کند این نمایش را ضبط و اجرا کنیم بعد از موافقت مادرم نمایش “خانجون و یاس ” را با کمک دوستم (مهستا فیض اللهی ) اجرا کردیم.

وقتی متوجه شدید کارگردان و تهیه کننده فیلم ویدئوی شما را تحسین و حتی تماشایش را پیشنهادکردند چه حسی داشتید؟

خیلی خیلی خوشحال شدم و فورا به دوستم (خانجون!) زنگ زدم و این خبر خوب را به او هم دادم…

آیا به بازیگری علاقه دارید؟

بله ، خیلی زیاد. البته کارگردان شدن را هم دوست دارم .

به عنوان سوال آخر هر چه دوست داری برایمان بگو.

از آقایان، بامروت نژاد و داسارگر بابت توجهشون به کار ما خیلی خیلی تشکر می کنم و به آن ها و همه بازیگران این فیلمِ خوب خسته نباشید می گویم و آرزو دارم روزی آنها را از نزدیک ببینم و بابت توجهشون حضوری تشکر کنم.

در ادامه گفت و گویی با مادر این هنرمند کوچک البرزی را نیز می خوانید:

وقتی شعرخوانی

لطفا خودتان را معرفی کنید و از سابقه فعالیتتان در این زمینه بفرمایید.

بنده “مریم حاجی آقا”هستم و نزدیک به یک سال است که در خدمت این کوچولوهای هنرمند و با استعداد هستم.

متوجه شدیم گروهی از همسالان دخترتان با شعرخوانی در فضای مجازی مطرح هستند، بفرمایید جرقه این فعالیت جریان ساز از کجا زده شد؟

در بهمن ماه سال 97 معلم دخترم (خانم سلطانی) به مناسبت “دهه فجر ” مناظره دو نفره ای را ترتیب دادند که در آن بچه ها در نقش ایران و امریکا بازی می کردند ، بنده این کار متفاوت را در فضای مجازی منتشر کردم و به لطف خدا اجرای بچه ها بسیار مورد توجه قرار گرفت . بعد از آن هم به دلیل اینکه قبلا دست به قلم بودم و شعر می سرودم با همکاری مادر یکی دیگر از همکلاسی های دخترم (خانم عابدی) سعی کردیم شعرخوانی و اجرای بچه ها را متناسب با مسائل روز پیش ببریم که خوشبختانه بسیار مورد توجه قرار گرفت.

تا به حال با چه مضامینی شعر سرودید؟

به دلیل اینکه کار اول بچه ها مضمون استکبار ستیزی و دشمن شناسی داشت ،همین موضوع را پیگیر شدم و اشعاری با موضوعات وقایع بین المللی مرتبط با کشورمان را سرودم، اشعاری به نام های الو ترامپ , فجیره,13 آبان, مدافعین حجاب( نقدکمپین 4شنبه های سفید), صدای فلسطین ، ترامپ وفتنه 98 و… که همگی به طور مناسبتی و متناسب با وقایع روز اجرا شدند.

وقتی شعرخوانی

ماجرای ” خانجون و یاس ” از کجا شکل گرفت؟

بعد از بازخوردهای خوب شعرخوانی بچه ها در فضای مجازی از سوی. برخی سازمان ها و نهادهای مختلف برای اجرا دعوت شدیم

در همین حین از سوی یکی از عوامل برنامه “وقتشه “شبکه نسیم پیشنهاد شعرخوانی طنز بچه ها با موضوع این برنامه مطرح شد و به همین دلیل شخصیت “خانجون و نوه ” را وارد سری کارهای بچه ها کردیم و مجدد با دیدن واکنش های مثبت کاربران فضای مجازی مشتاق شدیم این دو شخصیت جذاب و دوست داشتنی را وارد عرصه ” طنز اجتماعی” کنیم.

لطفا در مورد اجرای متفاوت شخصیت “خانجون و یاس” در مورد فیلم منطقه پرواز ممنوع بفرمایید.

راستش تمام اجراهای بچه ها در طول 1 سال فعالیتمان به زبان شعر بوده اما در این مورد دخترم یک روز بعد از تماشای تیزر تبلیغات فیلم ، داستانکی را پیشنهاد دادکه در قالب ماجرای خانجون و یاس بود و من هم به احترام ذوق و اشتیاقش در پیشبرد نمایش از سرودن شعری مشابه اجراهای قبلی بچه ها صرف نظر کردم و ترجیح دادم دخترم روند کلی اجرا را در دست بگیرد.

شما زمانی که متوجه شدید کارگردان و تهیه کننده فیلم “منطقه پرواز ممنوع” اجرای بچه ها را دیدند و تحسین کردند چه حسی داشتید؟

مسلما بنده هم در کنار خوشحالی دخترم خیلی خرسند شدم و از هر دو بزرگوار بابت لطفشون خیلی خیلی ممنونم ، بنده بعد از دیدن واکنش این دو بزرگوار بلافاصله این جمله به ذهنم رسید که فقط از یک کارگردان و تهیه کننده انقلابی بر می آید که به کار خودجوش و ابتدایی دو کودک مشتاق این طور اهمیت بدهد ، رفتاری مردم پسند که این روز ها کمتراز جامعه هنریمان دیده می شود.

وقتی شعرخوانی

شما از اجرای چنین فعالیت هایی چه هدفی را دنبال می کنید؟

پیش از پاسخ به سوالتان بهتر می بینم عرض کنم که فعالیت های ما کاملا مستقل، مردمی و خودجوش هستند و امیدوارم در تعریفی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از فعالیت های “آتش به اختیار” دارند، گنجانده شوند.

در مورد هدف کار هم بصیرت افزایی کودکان هدف اصلی گروه از آغاز بوده و هست و خوشبختانه در کنار دوستی های عمیقی که بین بچه ها ایجاد شده ،دست کم در شهر محل سکونتمان شاهد جریان سازی فعالیت این بچه ها در میان همسالانشان هستیم و به روشنی به جمله شهید “رجایی “که گفتند دبستان ها بزرگترین پایگاه حفظ انقلاب هستند، پی بردیم.

کدام ویدئوی بچه ها بیشترین بازخورد را داشته است؟

تقریبا تمام اجراهای بچه ها پربازدید بودند اما جالب است بدانید کاربری در توییتر لطف دارند و اجرای بچه ها را زیر نویس انگلیسی می کنند و یکی از اجراهای بچه ها به زیر نویس فارسی بیش از 77 هزار بازدید داشته که قطعا انتظار میرود بخش کثیری از غیرفارسی زبان هم آن را دیده باشند.

در کنار شعرخوانی ها ماجراهای “خانجون و یاس” هم بسیار مورد توجه مخاطبان کودک و بزرگسالمان است.

در طول این مدت خاطره شیرینی از کار با بچه ها یا بازخورد فعالیت هاتون در سطح شهر و… را داشتید؟

کار با بچه ها سراسر خاطره است و دنیای آنها متفاوت و دوست داشتنی ، اما در این بین اطلاعات بالای بچه ها و کنجکاو شدنشان در مورد مسائل روز خیلی برایم جالب شده ، این اشتیاق برایم دخترم به طوری است که به تماشای اخبار می نشینه و دائما در مورد وقایع بین المللی مثل تحریم و… به دنبال پاسخ سوالاتش است و بارها شده که به زبان کودکانه خودش اتفاقات را بیان و حتی برای اقوام تحلیل هم می کند.

در کنار این، یک خاطره هم از زبان معلم دخترم شنیدم که خیلی مشتاقم در اینجا بازگو کنم. ایشان در جریان پخش آهنگ مبتذل خواننده لس آنجلسی در مدارس، در جایی بیرون از مدرسه ،شاهد گفت و گوی چند دانش آموز بودند که بعد از تبادل نظر با یکدیگر، ترجیح داده بودند شعرهای گروه ما را دسته جمعی بخوانند تا شعر معروف شده ی آن خواننده لس آنجلسی را و من زمانی که این مطلب را از زبان ایشان شنیدم، احساس کردم شاید به بخشی از هدفم در سرودن شعر انقلابی به زبان کودکانه رسیده باشم.

وقتی شعرخوانی

آیا تا به حال در بین بازخورد های تشویق کننده نقد هم شده اید؟

راستش را بخواهید بنده معتقدم هر کس که ارق ملی داشته باشد شنیدن جنایات دشمن را با هرزبان و بیانی که باشد به گوش جان می شنود و می پذیرد ،به همین دلیل هم هست که منتقد اجراهای بچه ها اغلب معلوم الحال و شناخته شده هستند ، مثلا شبکه ماهواره ای “من و تو” در یکی از برنامه هایش فعالیت گروه ما را نقد و عنوان کرده بود چرا باید بچه هایی کم سن و سال را درگیر چنین مسائلی کرد! که خوب است در پاسخشان گفت:چطور می شود که ضدانقلاب با هزینه های گزاف ، به زبان شعرو طنز و نمایش عروسکی و… ویدئوهایی را منتشر کند که حتی کودکان هم مخاطبشان باشند، اما ما باید در این زمینه فعالیت نکنیم؟!

در واقع معتقدم شعرهایی که تاکنون گفته شده چیزی خارج از فهم کودکان نیست ، چون همه ما شاهد تاثیرات دشمنی امریکا و همدستان اروپایی اش در موضوع تحریم ها و…هستیم و به طور مثال تحریم دارویی و کمبود دارو چیزی نیست که در این برهه برای کودکان ما ناملموس باشد، پس این موضوع را اگر در شعری هم بشنوند کاملا درک می کنند و قطعا با این روند ما می توانیم امیدوار به داشتن سیاستمدارانی بصیر برای آینده کشورمان باشیم.

به نظر خودتان چرا فعالیت گروه شما در میان انبوه فعالیت های مجازی مورد توجه قرار گرفته است؟

ابتدا که به لطف و عنایت خدا اعتقاد دارم و بعد از آن استعداد شگرف بچه ها در حفظ و فهم اشعار ،زبان کودکانه ی شعرها،به روز بودن واکنش ها یمان و بهره از سخنان مسئولین و خصوصا بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) متناسب با موضوعات را در شعرم دلیل مورد توجه قرارگرفتن آنها می دانم.

به عنوان سخن پایانی هرچه که مایل هستید بفرمایید.

از اینجا از تمامی افراد و سازمان هایی که مستقیم و غیر مستقیم حامی معنوی بچه های گروه خودجوش ما بودند خصوصا “دکتر مومنی ها “و “دکتر سالاری” در معاونت بین الملل سازمان بسیج که به عنوان اولین مشوق های ما ، در پیشرفت کار بچه ها بسیار موثر بودند ، تشکر می کنم و امیدوارم این حرکت رسانه ای خودجوش در تداوم انقلاب و پرورش نسلی بصیر و انقلابی موثر واقع شود.

انتهای پیام /