تیتر داغ
  نمایش کودکان البرزی مورد توجه کارگردان “منطقه پرواز
  پا که سهل است جانم را فدای عمه
  موفقیت دانش آموزان البرزی در لیگ علمی پایا
  برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۱۰ نقطه البرز
  استارت‌آپ‌ها حافظان صنایع دستی ایران
  سامانه ثبت اموال مسئولان فعال شد
  کتاب غواص شریف رونمایی شد
  توقیف پراید با 240 میلیون ریال جریمه در
  افشای جزئیاتی جدید از دلیل انصراف ترامپ از
  ثبت وعده افتتاح بزرگراه البرز در گینس/طنز
  تجمع حمایت از طلبه آمر به معروف در
  حکیمی: مطالبات ساکنین مشکین دشت پیگیری می شود
  برق رسانی به منطقه صنعتی داشلیجه فردیس آغاز
  هوچی گری دشمن برای انفعال پلیس در برابر
  اطلاعات غافلگیر کننده درباره بوریس جانسون
  پیوستن تعدادی از مشاورین املاک مشکین دشت به
  تاریقلی شهردار ماهدشت ماند
  توزیع یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های
  ساختار شکنیِ “گاندو” تلنگری به مسئولین بود
  تکرار یاوه‌گویی‌های عربستان درباره نقش ایران در یمن
  ماجرای یک خبر کذب درباره دخترِ «محمدعلی کشاورز»
  جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت روز “عفاف و حجاب”
  البرز به عنوان استان‌خوش‌مصرفِ برق معرفی شد!
  حضور کاروان زیرسایه خورشید در استان البرز/ قاضی
  معامله قرن؛ نشستی صرفا امریکایی!
  کاروان زیر سایه خورشید 190 برنامه در البرز
  مصلایی در البرز که هم محل قرآن و
  دادستان کرج: باید نظارت و کنترل مهدهای کودک
  «ما همه باهم هستیم» چگونه شکست خورد؟!
  انتصاب جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رئیس
تارخ انتشار: چهار شنبه 3 جولای 2019 - 04:15
کد خبر : 463

مصلایی در البرز که هم محل قرآن و نماز است و هم شادی و خنده

امام جمعه ساوجبلاغ گفت: خوب است مردم در همان مصلی که در طول ماه مبارک رمضان سی شب مناجات خوانده اند و جلسات قرآن و سخنرانی مذهبی در آن انجام می شود خنده حلال هم داشته باشند و این خیلی برای مردم و به ویژه جوانان جذاب است.

مصلایی در البرز که هم محل قرآن و نماز است و هم شادی و خنده

حجت الاسلام و المسلمین مختاری، امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ گفت: دلیل اینکه برخی اقدامات ما مورد توجه مردم قرار گرفته این است که به یک نیاز فطری جامعه پاسخی از جنس دین دادیم؛ ما اعتقاد داریم مردم ما مردم متدینی هستند و اهل گناه و معصیت و نافرمانی از دستور خدای متعال نیستند.

امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ افزود: نیاز به شادی، نشاط و سرگرمی به عنوان یک نیاز فطری و طبیعی در جامعه وجود دارد و اگر به این نیاز پاسخ مناسب داده نشود ممکن است مردم در این مسیر دچار گناه و معصیت شوند؛ لذا وقتی از جانب یک امام جمعه به این موضوع پرداخته می شود مورد استقبال مردم قرار می گیرد.

وی در رابطه با حضورش در برنامه فرمول یک شبکه اول سیما و دیدگاه های بیان شده در آن برنامه گفت: آنچه که ما در برنامه فرمول یک گفتیم پاسخ به یک نیاز فطری مردم بود،شادی و خنده یک نیاز فطری است که اسلام برای آنهم برنامه دارد؛ اسلامی که بدون سلیقه شخصی اجرا شود برای همه مردم دنیا و عموم متدین جاذبه دارد.

امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ ادامه داد: وقتی مردم متوجه می شوند که اسلام تمامی نیازهایشان از جمله شادی و خنده را هم در نظر دارد نسبت به اطاعت از فرامین دینی دلگرم تر می شوند.

مختاری تأکید کرد: وقتی می خواهیم به سراغ اسلام برویم باید این کار بدون پیش فرض انجام شود. حق نداریم وقتی اسلام دستوری داده سلیقه شخصی خودمان را اعمال کنیم و در یک امر حلال را بر مردم ببندیم.

وی در ادامه مطرح کرد: ما از ابتدای انقلاب به دلایل مختلفی نسبت به بحث شادی و سرگرمی جامعه غفلت کردیم. البته یک بخشی مربوط به درگیر بودن با اقتضائات روز مانند دفاع مقدس یا مباحث مربوط به جناح بندی های سیاسی بود اما به هر حال از نیاز فطری مردم غافل شدیم و دشمن در این فضا وارد شد و سرمایه گذاری کرد و اتفاقاتی از دل این فضا بیرون آمد که مورد پسند خدای متعال و خیر و صلاح مردم نبود.

وی بیان کرد: بخشی از اقداماتی که ما در مصلی انجام دادیم فاصله ای را که ممکن بود بین نهاد انقلابی امامت جمعه و مردم ایجاد شده باشد از میان برداشت. بسیاری از فعالیت ها از جمله تئاتر و برگزاری جشن های دینی در اعیاد در مصلی و سایر نقاط شهر موجب شده است بتوانیم از زبان جذاب هنر برای انتقال معارف اسلامی و انقلابی به خوبی استفاده کنیم تا حتی جوانی که ممکن است پای خطبه های بنده در نماز جمعه هم ننشیند پیش از خطبه ها پیام مد نظر ما را از راه تماشای تئاتر روز جمعه مصلی دریافت کند.

حضور امام جمعه ساوجبلاغ در برنامه فرمول یک شبکه اول سیما

مختاری افزود: خوب است مردم در همان مصلی که در طول ماه مبارک رمضان سی شب مناجات خوانده اند و جلسات قرآن و سخنرانی مذهبی در آن انجام می شود خنده حلال هم داشته باشند و این خیلی برای مردم و به ویژه جوانان جذاب است و البته همه این برنامه هایی که در مصلی انجام می شود مقدمه ای است برای رسیدن به یک الگوی کامل اسلامی که در حال حاضر تا تحقق آن خیلی فاصله داریم.

امام جمعه ساوجبلاغ ضمن اشاره به تعبیر ارسطو مبنی بر شادی های مادی ماندگار گفت: برخی امور زندگی اگر به خوبی تامین شوند شادی های پایدار و بلند مدتی را در زندگی رقم می زنند، مانند ازدواج و مسکن و اشتغال که امروز دغدغه جدی جوان جامعه ماست.
وی ادامه داد: برخی مسؤولان در حالی که اختیاراتی در دستشان هست و می توانند گامی در جهت شادی پایدار جوانان بردارند، برای اشتغال و مسکن و ازدواج جوانان کاری نمی کنند و دم از شادی و آزادی مردم می زنند.

مختاری گفت: ما در بحث اقتصادی مشکلات و چالش هایی داریم. البته ظرفیت های کشور بسیار زیاد است اما به جوانان مومن انقلابی اعتماد نمی شود و باعث می شود ظرفیت و انرژی این جوانان مغفول بماند. باید برگردیم به دوران دفاع مقدس که اعتماد به جوانانی مانند حسن باقری آن روزهای پر افتخار را برای کشور ما رقم زد.

وی تصریح کرد: در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری از جوان مومن انقلابی می خواهند شانه خود را برای گرفتن مسؤولیت ها زیر بار ببرند. امیدواریم مسؤولین فعلی به راهبرد مقام معظم رهبری برای گام دوم انقلاب توجه کنند و اداره امور را به جوانان بسپارند.

انتهای پیام/