تیتر داغ
  نمایش کودکان البرزی مورد توجه کارگردان “منطقه پرواز
  پا که سهل است جانم را فدای عمه
  موفقیت دانش آموزان البرزی در لیگ علمی پایا
  برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۱۰ نقطه البرز
  استارت‌آپ‌ها حافظان صنایع دستی ایران
  سامانه ثبت اموال مسئولان فعال شد
  کتاب غواص شریف رونمایی شد
  توقیف پراید با 240 میلیون ریال جریمه در
  افشای جزئیاتی جدید از دلیل انصراف ترامپ از
  ثبت وعده افتتاح بزرگراه البرز در گینس/طنز
  تجمع حمایت از طلبه آمر به معروف در
  حکیمی: مطالبات ساکنین مشکین دشت پیگیری می شود
  برق رسانی به منطقه صنعتی داشلیجه فردیس آغاز
  هوچی گری دشمن برای انفعال پلیس در برابر
  اطلاعات غافلگیر کننده درباره بوریس جانسون
  پیوستن تعدادی از مشاورین املاک مشکین دشت به
  تاریقلی شهردار ماهدشت ماند
  توزیع یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های
  ساختار شکنیِ “گاندو” تلنگری به مسئولین بود
  تکرار یاوه‌گویی‌های عربستان درباره نقش ایران در یمن
  ماجرای یک خبر کذب درباره دخترِ «محمدعلی کشاورز»
  جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت روز “عفاف و حجاب”
  البرز به عنوان استان‌خوش‌مصرفِ برق معرفی شد!
  حضور کاروان زیرسایه خورشید در استان البرز/ قاضی
  معامله قرن؛ نشستی صرفا امریکایی!
  کاروان زیر سایه خورشید 190 برنامه در البرز
  مصلایی در البرز که هم محل قرآن و
  دادستان کرج: باید نظارت و کنترل مهدهای کودک
  «ما همه باهم هستیم» چگونه شکست خورد؟!
  انتصاب جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رئیس
تارخ انتشار: سه شنبه 16 آوریل 2019 - 06:11
کد خبر : 186

خدمت رسانی 60 روحانی البرزی در لرستان

نماینده امام جمعه کرج گفت: زمانی که مردم اهواز مشاهده می کنند یک روحانی یا پاسدار در گل فرو می روند تا زندگی آنها را نجات دهند گریه کرده و دست این دو قشر را می بوسیدند.

خدمت رسانی 60 روحانی البرزی در لرستان

نماینده امام جمعه کرج در بازدید از مناطق سیل زده لرستان و خوزستان درباره اقدامات روحانیون اعزام شده به این دو استان به خبرنگار تیتریک، گفت: با حضور در بخش های سیل زده از دستگاه های دولتی البرز مستقر برای امدادرسانی بازدید به عمل آمد و کمک های مردمی که بخشی از آن در مساجد جمع آوری شده بود در لرستان و خوزستان تحویل داده شد.  

حجت الاسلام علیرضا سعیدی با اشاره به اینکه در این ایام قریب به 200 روحانی در مناطق سیل زده مشغول به فعالیت بودند، افزود: 120 روحانی به صورت هماهنگ با اتوبوس هایی به منطقه منتقل و در حال حاضر مشغول به خدمت رسانی هستند، همچنین تعدادی از روحانیون و طلاب در بخش معمولان شهرستان پل دختر ارائه خدمات را انجام داده و محل استقرار آنها دفتر امام جمعه شهر معمولان است. 

وی اظهار داشت: تعداد دیگری از روحانیون و طلاب در اندیمشک در طبخ غذا و انبارداری محصولات و اقلام کمکی برای شهر الوان و روستاهای اطراف آن مشارکت دارند، بخش اعظمی از طلاب و هیات رزمندگان، ستاد خاتم الانبیا و خاتم الاوصیا البرز نیز در شهر اهواز مستقر بوده و در 4 نقطه از برای طبخ غذا آشپزخانه دارند.  

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به انجام فعالیت های ستادی توسط گروه های مذکور، تصریح کرد: تمام فعالیت ها مورد بازدید قرار گرفتند و نیاز سنجی های انجام شده برای کمک هایی که ضرورت دارد صورت گرفت، همچنین نکاتی که نیروهای خدمات رسان برای انتقال به آیت الله حسینی همدانی و استاندار البرز داشتند را دریافت کردیم.  

وی با تاکید بر اینکه شرایط خوبی از نظر کمک رسانی و جریان جهادی بین گروه های جهادی و نیروهای مذهبی وجود دارد و همدلی مضاعف را رقم زده است، گفت: جلساتی را با امام جمعه، مسئولین و کمیته های استان برگزار کردیم و در شورای اداری این استان از زحمات البرز ابراز خرسندی کردند.  

حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه مسئولین و مردم خوزستان اذعان داشتند البرز جز معدود استان های معینی است که فعالیت جدی و اثر بخشی را در مناطق سیل زده انجام می دهد، افزود: با آیت الله جزایری نماینده اسبق ولی فقیه در خوزستان و رئیس حوزه های علمیه دیدار کردیم و در حال حاضر با محوریت ایشان ستادهای مردمی مدیریت می شود.  

وی اظهار داشت: مبالغ و هدایی که مردم در مساجد البرز جمع آوری کرده بودند به همان ستاد مردمی تحویل شد و آیت الله جزایری نیز از این اقدام تقدیر کردند، البته تقاضای ایشان این بود که تقاضا و شور کنونی تداوم داشته باشد زیرا متاسفانه جریان آبگرفتگی با یک ماه حل شود.  

حجت الاسلام سعیدی تصریح کرد: آسیب های فراوانی در بخش های روستایی پس از سیل ایجاد شده است و در اهواز و نقاط پیرامون آن روستاهایی وجود دارد که قایق تنها راه کمک رسانی به آنها خواهد بود، متاسفانه مردم حتی می توانند یک وعده غذای گرم دریافت کنند و حجم آسیب دیدگان وسیل زدگان بالاست.  

وی با اشاره به تخریب زیرساخت ها، گفت: در خانه ای که تمام تجهیزات آن زیر آب رفته و مستهلک شده است به جز برطرف کردن آبگرفتگی و رفع گل و لای داخل منازل، مرمت و بازسازی باید صورت گیرد، البته متاسفانه در اغلب موارد امکان مرمت و بازسازی وجود ندارد زیرا با توجه زمان زیاد آبگرفتگی سازه ها سست شده اند و حتی به برخی از اعضای امدادی اجازه رفتن زیر این سقف ها برای پاکسازی نمی دادند و دستور تخریب صادر می شد.  

حجت الاسلام سعیدی افزود: باید منازل از نو ساخته شده و لوازم خریداری داری شود زیرا قابل استفاده نیستند و مردم باید بدانند که تهیه آذوقه و ارسال اقلام مرحله نخست کمک برای نجات از بحران است در حالی که کمک اصلی بازگشت مردم به زندگی اولیه ولو با حداقل ها است.  

وی اظهار داشت: ممکن است اقلام تهیه شده با نیاز برخی مناطق همخوانی نداشته باشد در نتیجه به تفکیک موضوع مورد ارزیابی قرار گرفتند تا پس از بازگشت نشستی با مسئولین برگزار شده و اقلام مورد نیاز به مساجد ابلاغ شوند و در ادامه جمع آوری و بین سیل زدگان توزیع شوند.  

نماینده امام جمعه کرج در بازدید از مناطق سیل زده تصریح کرد: با توجه به شناخت استاندار البرز و حضور ایشان در استان خوزستان در سنوات گذشته به صورت جدی به مسئله امدادرسانی ورود کردند و حضور مدیران ارشد و معاونین نشان می دهد خدمت رسانی در سطح بالایی قرار دارد، نحوه برگزاری جلسات و دریافت خروجی ها نشان می دهد که اراده برای کمک جدی است.  

حجت الاسلام سعیدی گفت: مدیریت در شریط بحرانی قرار دارد و اقلامی که ارسال و توزیع می شود با نیازها تناسب جدی ندارد و توان هر استان محدود است، نمی شود تمام اقلام مردم یک روستا را تامین کرد اما به نظر می رسد تا کنون مدیران در بخش دولتی منسجم و هماهنگ عمل کرده اند و در بخش مردمی نیز هماهنگی خوبی در خوزستان وجود دارد.  

وی افزود: تنها عاملی که بر هم زننده نظم و انضباط است ورود عده ای از افراد غیر مسئول در قالب مردمی است، متاسفانه مردم با توجه به اینکه شناخت ندارند کمک های خود را به مناطقی می بردند که رصد و پایشی در آن صورت نگرفته است و بدون هدف انجام می شود در نتیجه توصیه می کنم عموم کمک های خود را از طریق مراجع ذی ربط ارسال کنند.  

حجت الاسلام سعیدی اظهار داشت: اغلب مناطق به جای نیروی انسانی به اقلام نیاز دارند و یا در برخی مناطق این مهم بر عکس است، در استان ها مسئله مذکور مورد مطالعه قرار گرفته است و مستلزم هماهنگی خواهد بود، ما با کمک های نقدی جمع آوری شده خرید نکردیم تا بر اساس نیاز سنجی منطقه اقدام شود زیرا در بخش های سیل زده قحطی نیامده است که محصول ارسال کنیم بلکه وجه نقد بهترین گزینه خواهد بود.  

وی با اشاره به اینکه به عنوان نمونه کرایه قایق یا لودر مستلزم داشتن وجه نقد است و می توان این امکانات را از بخش خصوصی با هزینه تهیه کرد، تصریح کرد: در لرستان مرکز استقرار روحانیون در شهر معمولان پل دختر بوده و در خوزستان، اندیمشک و اهواز به عنوان مرکز استقرار طلاب انتخاب شده است.  

حجت الاسلام سعیدی با تاکید بر اینکه 60 روحانی در پل دختر و مابقی طلاب در خوزستان حضور دارند، گفت: طلاب اعزامی البرز کمک رسانی به روستاها را انجام می دهند اما در کنار این اقدام عملیات روانی توسط آنها صورت می گیرد و مردم روستا به روحانیون انس گرفته اند. 

وی افزود: ذهنیت سیل زدگان نسبت به روحانیون و پاسداران تغییر پیدا کرده است به ویژه در اهواز که متاسفانه دشمن در آنجا هجمه هایی را وارد کرده است، زمانی که مردم مشاهده می کنند یک روحانی یا پاسدار در گل فرو می روند تا زندگی آنها را نجات دهند گریه کرده و دست این دو قشر را می بوسیدند.  

حجت الاسلام سعیدی اظهار داشت: مردم سیل زده قدردان طلاب و نیروهای اعزامی استان البرز بودند که 10 شبانه روز در تلاش هستند تا منازل آنها را از گل و آسیب نجات دهند و در عین حال خدمت رسانی روحانیون و پاسداران برای آنها عجیب بود، باید گفت که این خدمات گروه های  جهادی آثار فرهنگی فراوانی داشت.  

نماینده امام جمعه کرج در بازدید از مناطق سیل زده لرستان و خوزستان در خاتمه خاطر نشان داشت: در تلاش هستیم هر یک هفته یا ده روز در اعزام روحانیون بازآفرینی صورت گیرد و تا زمانی که هر دو استان تقاضای نیرو داشته باشند آمادگی اعزام نیرو را خواهیم داشت زیرا در البرز اقبال فراوانی برای حضور در مناطق سیل زده وجود دارد.  

انتهای پیام/