تیتر داغ
  کمک 500 میلیون ریالی روستائیان علی آبادگونه به
  رد شایعه تخلیه بیش از حد سد کرج
  دیدار 40 فعال و نخبه قرآنی البرز با
  خدمت رسانی 60 روحانی البرزی در لرستان
  سلفی سه شهید در بیمارستان
  مریم امیرجلالی؛ عطاران تلفنم را جواب نمی‌دهد!
  همراهی ویژه جوانان البرز برای کمک به مناطق
  برگزاری کارگاه پژوهشی تاریخ شفاهی در البرز
  دانش آموزان البرز روز پاسدار را گرامی داشتند
  دیدن بزرگترین فرش گل کرج را از دست
  پوشیدن لباس سپاه خوب است اما باید اقدام
  میان وعده بخوریم یا نخوریم؟
  #من_سپاهی_ام| آمریکا از این درد بمیرد
  راز طول عمر مردم آسیای شرقی چیست؟
  واکنش تند ترکیه و قطر به تصمیم آمریکا
  بی قانونی زیر تابلوی قانون!
  توزیع روزانه 5 هزار پرس غذای گرم در
  کمپ نیروی امدادی و خدمات رسان البرز در
  ماجرای قهر دکتر حسابی با همسر به‌دلیل استفاده
  درخت طوبی؛ درختی که با دستان خدا کاشته
  رضا مقصودی: برای چی سانسور می‌کنی؟ !
  جاده چالوس ترک برداشت!
  صدور دستور جلب یکی از پیمانکاران آزادراه تهران-شمال
  راه اندازی پویش “خرید چکمه” برای هموطنان سیل
  کمک 700 میلیون ریالی محمدشهری ها به سیل
  ۱۱ غذای سرطان زایی که هر روز مصرف
  کارشناس «من و تو» که جانش را برای
  تکذیب رانش زمین در محدوده سد طالقان
  جشن تولد محمدرضا گلزار در جمع دوستانش در
  علیرضا بیرانوند و ارسال ١١ کامیون حاوی اقلام
تارخ انتشار: پنجشنبه 4 آوریل 2019 - 04:13
کد خبر : 70

مسئول بسیج سازندگی البرز :

البرز معین امداد رسانی به 7 روستای سیل زده گلستان شد

مسئول بسیج سازندگی البرز گفت: البرز به جز تهیه اقلام برای لرستان، اعزام چند گروه جهادی را طی روزهای آینده به این استان خواهد داشت اما مشکل اساسی منطقه این است که باید شرایط جوی پایدار شده و سیل فروکش کند

البرز معین امداد رسانی به 7 روستای سیل زده گلستان شد

مسئول بسیج سازندگی البرز درباره آخرین اقدامات این دستگاه برای کمک رسانی به سیل زدگان استان های گلستان و لرستان به خبرنگار تیتریک، گفت: برای رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده، استان های کشور تقسیم بندی شده و 7 استان معین گلستان هستند.  

علی ترکاشوند با اشاره به اینکه البرز نیز یکی از 7 استان معین گلستان است، افزود: 7 استان معین لرستان شده اند تا به سیل زدگان کمک کنند و 6 استان نیز معین مازندران شده اند تا حوادث احتمالی را مدیریت کنند.  

وی با اشاره به اینکه در مجموع 20 استان برای مدیریت بحران سیل و .. در کشور به عنوان معین انتخاب شده اند، اظهار داشت: 12 استان نیز با توجه به بحران های داخلی در آنها، باید در مقر استان آمادگی لازم را داشته باشند زیرا تشدید بارندگی ها را به دنبال ورود سامانه بارشی از عصر جمعه به غرب کشور خواهیم داشت.  

ترکاشوند تصریح کرد: اگر چه حوزه فعالیت البرز در گلستان تعریف شده است اما نمی توانیم از لرستان چشم برداریم در نتیجه اقلام دارویی، پوشاک، بیل، بیلچه، چکمه و … نیز به این استان ارسال شد.  

وی با تاکید بر اینکه 2 لجن کش بزرگ مرتبط با آب منطقه ای البرز نیز توسط تریلی های سپاه البرز به لرستان فرستاده شد، گفت: در حال حاضر تمام تشکیلات و تجهیزات آماد و پشتیبانی سپاه و لشکر 10 حضرت سیدالشهدا استان کاملا در اختیار بحران قرار دارد.  

البرز معین امداد رسانی به 7 روستای سیل زده گلستان شد/ تجهیزات آماد و پشتیبانی سپاه استان پای کار آمده اند/ اعزام گروه جهادی به لرستان در دستورکار است

ترکاشوند افزود: در این بحبوبه، در مناطقی از البرز سیلاب های فصلی موجب آبگرفتگی در چالوس، بالا طالقان، نجم آباد نظرآباد و … شد که بسیج سازندگی نیز در مرتفع ساختن این سیلاب ها همانند دیگر دستگاه های استان مشارکت داشت.  

وی با تاکید بر اینکه رودخانه، خانه رود است، طبیت به نوعی انتقام گیر است و دست اندازی انسان را پاسخ می دهد، اظهار داشت: 160 میلی متر بارندگی در شمشک و دیزین صورت گرفت که برابر کل بارندگی های البرز در سال 97 بود و نشان دهنده توجه اساسی به مدیریت بحران است. 

ترکاشوند تصریح کرد: استان گلستان تا چند روز آینده به شرایط ایده آل و آرمانی باز می گردد اما در ادامه گل و لای از مناطقی که سیل به وقوع پیوسته است خارج می شود در حالیکه وضعیت در خرم آباد مساعد نیست.  

وی گفت: البرز به جز تهیه اقلام برای لرستان،  اعزام چند گروه جهادی را طی روزهای آینده به این استان خواهد داشت اما مشکل اساسی منطقه این است که باید شرایط جوی پایدار شده و سیل فروکش کند تا آب از خانه های مردم تخلیه شود.  

البرز معین امداد رسانی به 7 روستای سیل زده گلستان شد/ تجهیزات آماد و پشتیبانی سپاه استان پای کار آمده اند/ اعزام گروه جهادی به لرستان در دستورکار است

ترکاشوند با اشاره به اینکه کمک اصلی به سیل زدگان لرستان ساخت خانه های آنها است، افزود: بر اساس شنیده ها خبر دار شده ام که سازمان بسیج کمک به ساخت 3 هزار خانه را در لرستان بر عهده گرفته است.  

وی اظهار داشت: البرز امدادرسانی و ارائه خدمات به سیل زدگان گلستان را در منطقه خواجه نفسِ شهرستان گمیشان بر عهده دارد که شامل 7 روستای خواجه نفس، روستای دهنه، روستای چارقلی، روستای قره کلیه، روستای بصیرآباد، روستای کملر و گل دشت خواهد شد.  

مسئول بسیج سازندگی استان البرز در خاتمه تصریح کرد: اولویت کمک ها بیل، بیلچه، فرغون، چکمه و … است اما هلال احمر البرز و کانون شهید سبحانی کرج پذیرای هر گونه کمک مردم خواهد بود.  

انتهای پیام/