تیتر داغ
  جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت روز “عفاف و حجاب”
  البرز به عنوان استان‌خوش‌مصرفِ برق معرفی شد!
  حضور کاروان زیرسایه خورشید در استان البرز/ قاضی
  معامله قرن؛ نشستی صرفا امریکایی!
  کاروان زیر سایه خورشید 190 برنامه در البرز
  مصلایی در البرز که هم محل قرآن و
  دادستان کرج: باید نظارت و کنترل مهدهای کودک
  «ما همه باهم هستیم» چگونه شکست خورد؟!
  انتصاب جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رئیس
  برگزاری مسابقه استعدادیابی در مشکین دشت فردیس
  بانوی گیلانی آمر به معروف: اگر زمان به
  جهانگیری مچکریم!!
  شکست ضدانقلاب این بار در “کازرون”
  مرگ دلخراش راننده نیسان در اشتهارد
  چرخ سفال و سرامیک در «گلستانک» محمدشهرمی چرخد
  مردم امکانات اولیه نداشته باشند عدالت نیست مسئولان
  اجرای 55 پروژه محرومیت زدایی در مناطق محروم
  سقوط رژیم فاسد صهیونیستی نزدیک است
  جدیدتر ین اکتشاف ترامپ/ ماه بخشی از مریخ
  “آموزش” رویکرد اصلی بسیج رسانه استان البرز است
  ظرفیت پناهگاه سگ‌های بلاصاحب حلقه دره ماهدشت پر
  فروش انشعاب آب 40 میلیون تومانی در روستاهای
  سن حضرت ابراهيم(ع) هنگامي كه در آتش افكنده
  اشتباه فاحش در یک بیلبورد شهری بمناسبت رحلت
  هر جا مقاومت کردیم، به پیش رفتیم هر
  پروژه ادامه بزرگراه همت به کرج تا هفته
  برگزیدگان مسابقه کتابخوانی “بسیج رسانه” البرز تقدیر شدند
  تولید فرچه توالت به شکل ترامپ!
  زوج‌های نابارور البرزی خدمات رایگان دریافت می‌کنند
  انبار دپو کاغذ در کرج کشف شد
تارخ انتشار: پنجشنبه 4 آوریل 2019 - 04:13
کد خبر : 70

مسئول بسیج سازندگی البرز :

البرز معین امداد رسانی به 7 روستای سیل زده گلستان شد

مسئول بسیج سازندگی البرز گفت: البرز به جز تهیه اقلام برای لرستان، اعزام چند گروه جهادی را طی روزهای آینده به این استان خواهد داشت اما مشکل اساسی منطقه این است که باید شرایط جوی پایدار شده و سیل فروکش کند

البرز معین امداد رسانی به 7 روستای سیل زده گلستان شد

مسئول بسیج سازندگی البرز درباره آخرین اقدامات این دستگاه برای کمک رسانی به سیل زدگان استان های گلستان و لرستان به خبرنگار تیتریک، گفت: برای رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده، استان های کشور تقسیم بندی شده و 7 استان معین گلستان هستند.  

علی ترکاشوند با اشاره به اینکه البرز نیز یکی از 7 استان معین گلستان است، افزود: 7 استان معین لرستان شده اند تا به سیل زدگان کمک کنند و 6 استان نیز معین مازندران شده اند تا حوادث احتمالی را مدیریت کنند.  

وی با اشاره به اینکه در مجموع 20 استان برای مدیریت بحران سیل و .. در کشور به عنوان معین انتخاب شده اند، اظهار داشت: 12 استان نیز با توجه به بحران های داخلی در آنها، باید در مقر استان آمادگی لازم را داشته باشند زیرا تشدید بارندگی ها را به دنبال ورود سامانه بارشی از عصر جمعه به غرب کشور خواهیم داشت.  

ترکاشوند تصریح کرد: اگر چه حوزه فعالیت البرز در گلستان تعریف شده است اما نمی توانیم از لرستان چشم برداریم در نتیجه اقلام دارویی، پوشاک، بیل، بیلچه، چکمه و … نیز به این استان ارسال شد.  

وی با تاکید بر اینکه 2 لجن کش بزرگ مرتبط با آب منطقه ای البرز نیز توسط تریلی های سپاه البرز به لرستان فرستاده شد، گفت: در حال حاضر تمام تشکیلات و تجهیزات آماد و پشتیبانی سپاه و لشکر 10 حضرت سیدالشهدا استان کاملا در اختیار بحران قرار دارد.  

البرز معین امداد رسانی به 7 روستای سیل زده گلستان شد/ تجهیزات آماد و پشتیبانی سپاه استان پای کار آمده اند/ اعزام گروه جهادی به لرستان در دستورکار است

ترکاشوند افزود: در این بحبوبه، در مناطقی از البرز سیلاب های فصلی موجب آبگرفتگی در چالوس، بالا طالقان، نجم آباد نظرآباد و … شد که بسیج سازندگی نیز در مرتفع ساختن این سیلاب ها همانند دیگر دستگاه های استان مشارکت داشت.  

وی با تاکید بر اینکه رودخانه، خانه رود است، طبیت به نوعی انتقام گیر است و دست اندازی انسان را پاسخ می دهد، اظهار داشت: 160 میلی متر بارندگی در شمشک و دیزین صورت گرفت که برابر کل بارندگی های البرز در سال 97 بود و نشان دهنده توجه اساسی به مدیریت بحران است. 

ترکاشوند تصریح کرد: استان گلستان تا چند روز آینده به شرایط ایده آل و آرمانی باز می گردد اما در ادامه گل و لای از مناطقی که سیل به وقوع پیوسته است خارج می شود در حالیکه وضعیت در خرم آباد مساعد نیست.  

وی گفت: البرز به جز تهیه اقلام برای لرستان،  اعزام چند گروه جهادی را طی روزهای آینده به این استان خواهد داشت اما مشکل اساسی منطقه این است که باید شرایط جوی پایدار شده و سیل فروکش کند تا آب از خانه های مردم تخلیه شود.  

البرز معین امداد رسانی به 7 روستای سیل زده گلستان شد/ تجهیزات آماد و پشتیبانی سپاه استان پای کار آمده اند/ اعزام گروه جهادی به لرستان در دستورکار است

ترکاشوند با اشاره به اینکه کمک اصلی به سیل زدگان لرستان ساخت خانه های آنها است، افزود: بر اساس شنیده ها خبر دار شده ام که سازمان بسیج کمک به ساخت 3 هزار خانه را در لرستان بر عهده گرفته است.  

وی اظهار داشت: البرز امدادرسانی و ارائه خدمات به سیل زدگان گلستان را در منطقه خواجه نفسِ شهرستان گمیشان بر عهده دارد که شامل 7 روستای خواجه نفس، روستای دهنه، روستای چارقلی، روستای قره کلیه، روستای بصیرآباد، روستای کملر و گل دشت خواهد شد.  

مسئول بسیج سازندگی استان البرز در خاتمه تصریح کرد: اولویت کمک ها بیل، بیلچه، فرغون، چکمه و … است اما هلال احمر البرز و کانون شهید سبحانی کرج پذیرای هر گونه کمک مردم خواهد بود.  

انتهای پیام/